Як збільшити роботу жорсткого диска.

Швидкість роботи комп'ютера головним чином залежить від процесора і оперативної пам'яті. Тому в першу чергу при розгоні ПК саме на цих комплектуючих і акцентують увагу. А адже мало хто замислюється про жорсткому диску, характеристика якого не вичерпується тільки об'ємом. Вінчестер має ще й швидкісними показниками, які можна збільшити.
Вам знадобиться
  • - Комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Фактично на сьогоднішній день жорсткий диск є найповільнішим компонентом комп'ютера. Особливо це стосується жорстких дисків формату HDD. Значно швидше вінчестери формату SSD, але вони у зв'язку з досить високою ціною ще не так популярні.
2
Один з найбільш доступних способів збільшити швидкість роботи жорсткого диска - це вибрати режим його роботи в BIOS. Цей спосіб підійде лише в тому випадку, якщо у вас вінчестер з інтерфейсом Sata, який є найпоширенішим. Увімкніть комп'ютер. У момент запуску на початковому екрані натисніть клавішу DEL. Ця клавіша застосовується для входу в BIOS. Іноді замість DEL може використовуватися і інша. Більш детальну інформацію про це ви можете подивитися в інструкції до вашої материнської плати або на сайті виробника системної плати.
3
В BIOS-меню знайдіть розділ під назвою MAIN. У ньому знайдіть і виберіть параметр Configure SATA. Після цього натисніть клавішу Enter. Тепер вам необхідно вибрати режим роботи жорсткого диска. Параметром за замовчуванням є Standard ID. У цьому режимі відбувається емуляція роботи IDE. Цей інтерфейс досить старий і, відповідно, повільний. Вам слід вибрати режим роботи AHCI. Після цього вийдіть з BIOS, обов'язково зберігши при цьому настройки. Комп'ютер перезавантажиться, і швидкість роботи вінчестера збільшиться.
4
Якщо після перезавантаження ваш комп'ютер не запускається, а саме зависає під час фінальної стадії запуску операційної системи, це означає, що для роботи жорсткого диска в режимі AHCI вам необхідно перевстановити операційну систему. Якщо у вас немає бажання цим займатися, то просто поверніть режим роботи Standard ID. Хоча рекомендується все ж перевстановити ОС. Це займе трохи часу, але зате швидкість роботи жорсткого диска стане вище.
Будь-який комп'ютер потребує періодичного оновлення - купуючи пару років тому комп'ютер, ви думали, що його можливості ще довго будуть актуальними. Але накопичилися фотографії, фільми, музика і вам вже катастрофічно не вистачає вільного місця на жорсткому диску.
Інструкція
1
З розвитком нових технологій, комп'ютерні комплектуючі стали коштувати дешевше, і сьогодні дозволити собі апгрейд свого комп'ютера або ноутбука може майже кожен. Потреба у збільшенні жорсткого диска встає часто, тому вибираючи новий жорсткий диск слід робити це з поглядом у майбутнє. Іншими словами, варто один раз купити великий жорсткий диск і потім довго не згадувати про подібні проблеми.
2
Способів збільшити жорсткий диск два: купити новий, замість старого або купити новий і використовувати його як додатковий. В обох випадках ви вирішуєте головну проблему - брак вільного місця, проте є нюанси в тому і іншому випадку. Встановивши новий диск замість старого, вам буде потрібно перевстановлення операційної системи і всіх програм. Якщо ви збільшуєте ємність для зберігання файлів за рахунок купівлі додаткового жорсткого диска, і ви користуєтеся ноутбуком, будьте готові до незручностей при транспортуванні - додатковий диск доведеться носити з собою.
3
Отже, якщо ви зважилися на збільшення жорсткого диска шляхом установки нового, вам слід дізнатися який тип жорсткого диска підходить для вашої моделі комп'ютера, придбати диск потрібного вам обсягу, встановити сам диск замість старого і після цього встановити заново операційну систему і програми.
4
Якщо вам не під силу перевстановлення системи та програм або вас влаштовує додатковий диск, найпростіший спосіб збільшити жорсткий диск - купити зовнішній жорсткий диск. Причому, можна купити як звичайний жорсткий диск, для установки всередину комп'ютера або ноутбука, так і спеціальний зовнішній. У першому випадку вам доведеться купити спеціальний бокс, всередину якого ставиться диск, і після підключається до комп'ютера через USB порт.
5
Власники звичайних комп'ютерів з системним блоком і монітором можуть також встановити додатковий жорсткий диск всередину системного блоку поруч зі старим. У цьому випадку вам може крім самого жорсткого диска знадобитися ще й спеціальний кабель для підключення двох жорстких дисків.