Як знайти серійний номер комп'ютера. дізнатися заводський номер комп'ютера.

Бувають ситуації, коли користувачеві потрібно дізнатися серійний номер його комп'ютера. Наприклад, якщо потрібно заповнити реєстраційну форму, один з пунктів якої - це серійний номер комп'ютера. Часто така форма заповнюється при реєстрації куплених комплектуючих на офіційному сайті компанії розробника.
Вам знадобиться
  • - програма AIDA64 Extreme Edition;
  • - утиліта TuneUp Utilities.
Інструкція
1
У ноутбуках серійний номер можна дізнатися кількома способами. Один з них - це просто подивитися документацію до портативного пристрою. Часто він вказується в гарантійному листі до ноутбука і майже завжди - на задній панелі мобільного комп'ютера. Бувають випадки, коли серійний номер можна знайти під акумулятором. Для цього вийміть батарею та подивіться номер у відсіку.
2
Що стосується серійного номера стаціонарного комп'ютера, то він визначається ID вашої системної плати. Для того щоб дізнатися серійний номер домашнього ПК, вам потрібна програма AIDA64 Extreme Edition. Скачайте її з інтернету. Програма комерційна, але є безкоштовний термін використання, який становить один місяць.
3
Встановіть додаток на свій комп'ютер. Запустіть його. Почекайте деякий час, поки програма збере відомості про вашу систему. У правому вікні головного меню клацніть по «Системна плата». У наступному вікні також виберіть «Системна плата».
4
Відкриється вікно, в якому буде докладна інформація про вашої материнської плати. Ця інформація буде розбита на кілька розділів. Знайдіть розділ під назвою «Властивості системної плати». У властивостях системної плати є рядок ID. Це і є серійний номер вашого комп'ютера.
5
Також дізнатися серійний номер можна за допомогою набору утиліт TuneUp Utilities. Скачайте програму з інтернету і встановіть на свій комп'ютер. Запустіть додаток. Дочекайтеся завершення сканування системи. Цей процес може бути трохи тривалим, але він проводиться тільки після першого запуску програми.
6
В основному меню програми виберіть «Виправлення проблем», потім - «Показати системну інформацію». Після цього пройдіть в розділ «Системні пристрої». У ньому знаходиться інформація про серійний номер вашого комп'ютера.
Якщо ви хочете отримати на ноутбук додаткову гарантію від виробника, вам неодмінно потрібно знати його серійний номер. Перейшовши на сайт виробника, і заповнивши відповідну форму із зазначенням серійного номера і моделі ноутбука, ви отримаєте додаткове сервісне обслуговування на термін, передбачений виробником для даної моделі.
Інструкція
1
Уважно огляньте корпус ноутбука, щоб встановити серійний номер . Як правило, серійний номер подібного продукту вказується на наклейці, яка прикріплюється до нижньої частини його корпусу, щоб уникнути затирання. Переверніть ноутбук і знайдіть наклейку з серійним номер ом. Якщо її там немає, не зневіряйтеся. У деяких випадках вона може бути всередині корпусу, безпосередньо під батареєю ноутбука. Щоб подивитися серійний номер , відкрийте кришку та вийміть батарею з корпусу. Якщо наклейки немає і там, не варто впадати у відчай.
2
Перегляньте документацію, яку вам вручили в магазині разом з ноутбуком. Продавець неодмінно повинен був вписати серійний номер ноутбука в гарантійний талон. Знайдіть його. Він, як правило, являє собою подвійний або одинарний аркуш формату А4 або А5. На одній його стороні написані умови надання гарантійного ремонту, а на іншій гарантійні талони. Якщо серійного номер а немає і тут, залишається останній варіант.
3
Скачайте з інтернету і встановіть на ваш ноутбук програму AIDA 64 Extreme Edition. Зверніть увагу на те, що вам неодмінно потрібно завантажити повну версію програми. Пробна версія не підійде, оскільки в ній не передбачена функція визначення серійного номер а. Після того, як програма встановиться, перезавантажте комп'ютер.
4
Потім запустіть програму. Протягом декількох секунд програма самостійно збере відомості про вашому ноутбуці. Перейдіть в основне меню. Виберіть пункт «Комп'ютер», а в ньому підпункт «Сумарна інформація». З'явиться ще одне вікно. Знайдіть у ньому розділ DMI.
5
У ньому знайдіть рядок «Серійний системний номер ». Ті букви і цифри, які вписані в цьому рядку, і є серійним номер ом вашого ноутбука. Напишіть їх у формі на сайті виробника, щоб оформити заявку на отримання додаткової гарантії.