Як запустити Windows через BIOS. биос працює програмне запуск системи.

Бувають випадки, коли після включення комп'ютера нормально не завантажується операційна система. Наприклад, якщо є диск в оптичному приводі, він починає розкручуватися, що значно уповільнює запуск ОС. Або ж в певний момент система просто «зависає». Причиною цьому може бути некоректна настройка в BIOS-меню. У даній ситуації можна спробувати запустити операційну систему через BIOS.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер з ОС Windows.
Інструкція
1
Спочатку потрібно потрапити в BIOS-меню. Для цього потрібно натиснути клавішу Del відразу ж після включення комп'ютера, коли з'явиться первісна інформація про вашу систему. Іноді замість клавіші Del може використовуватися інша, наприклад, одна з клавіш F. На багатьох моделях сучасних материнських плат на початковому екрані відображається список клавіш для входу в різні режими налаштувань. У цьому списку ви можете подивитися, яка клавіша використовується для входу в BIOS. Також дізнатися про це ви можете з інструкції до системної плати.
2
Далі в BIOS виберіть BOOT-розділ. В цьому розділі можна задати черговість завантаження пристроїв комп'ютера. Виберіть у ньому пункт 1-st Boot Devise, після чого натисніть Enter.
3
З'явиться список пристроїв, які ви можете встановити на завантаження в першу чергу. Серед них вам слід вибрати жорсткий диск (HDD, Hard Drive), потім натиснути Enter. Вийдіть з BIOS, попередньо зберігши настройки. Після цього комп'ютер перезавантажиться. Тепер після включення ПК в першу чергу вантажитиметься ваша операційна система.
4
Якщо це не допомогло, і ваша операційна система не завантажується, то в BIOS-меню ви можете налаштувати завантаження системи з диска і при необхідності переустановити ОС або ж відновити її працездатність. Для цього в пункті 1-st Boot Devise встановіть ваш оптичний привід.
5
Тепер досить вставити в оптичний привід завантажувальний диск, після чого перезавантажити комп'ютер. Система запуститься з завантажувального диска. У вас буде можливість або перевстановити операційну систему або ж за допомогою консолі відновлення повернути її працездатність.
6
Після того як ви переустановите операційну систему або ж відновіть її, не забудьте в пункті 1-st Boot Devise знову встановити ваш жорсткий диск.