Як визначити несправність жорсткого диска.

Жорсткий диск (HDD) - один із самих основних вузлів сучасних комп'ютерів, поряд з материнською платою і пристроями введення і виведення. І в той же час HDD є вельми крихким і ненадійним механізмом в силу того, що має значну кількість рухомих деталей. Своєчасна діагностика може допомогти користувачеві уникнути таких проблем, як фізичне руйнування HDD, а також втрати даних, відновлення яких часто стає неможливим навіть для фахівця.
Вам знадобиться
  • Спеціальне програмне забезпечення.
Інструкція
1
Зверніть увагу на характер роботи HDD. В деяких випадках спостерігаються візуальні зміни, які полягають в «задумі» жорсткого диска , його періодичним «підвисань». При цьому вентилятор комп'ютера трудиться у всю і практично не вимикається. Або ж, навпаки, його не чути зовсім. В цьому випадку необхідно перевірити температуру HDD за допомогою спеціального програмного забезпечення. Підходящого софту досить багато, наприклад, можна скористатися послугами Everest. Не рекомендується чіпати той фрагмент корпусу комп'ютера і особливо ноутбука, де розташований жорсткий диск, так як можна отримати опік.
2
Встановіть програму і проведіть моніторинг температури HDD, яка не повинна перевищувати 45 градусів за Цельсієм. Якщо значення більше, потрібно оглянути вентилятор, а також очистити вентиляторні решітки від пилу, щоб охолодження HDD було ефективним. Потрібно відзначити, що переохолодження жорсткого диска також веде до його несправності, тому установка надмірної кількості кольорів може привести до пошкодження і зупинці HDD.
3
Обробивши дані по температурі, запустіть службову програму SMART, яка дозволяє оцінювати стан жорсткого диска комп'ютера. В процесі тестування SMART перевіряє критично важливі для роботи HDD параметри, такі як: Raw Read Error Rate, Spin-up time, Uncorrectable Sector Unit і багато інших. Знайдені S.M.A.R.T. неякісні сектора пред'являються користувачеві в звіті за результатами тестування.
4
Після виявлення bad-секторів скачайте з інтернету і встановіть на комп'ютер одну з численних утиліт з діагностики HDD, що знаходяться у вільному доступі. Професіонали рекомендують такі програми як HDDScan, HDD Health або HD Tune. Якщо перевірка за допомогою цього софта виявить велике число bad -сектором, то самостійні спроби врятувати дані з диска тільки погіршать становище. В цьому випадку настійно рекомендується скористатися послугами фахівців.
5
Спробуйте скопіювати вміст HDD до того, як він перестане працювати остаточно. Використовуйте спеціальні програми для відновлення даних. Однією з кращих є EasyRecovery. Є й інші утиліти, однак вони менш відомі. Потрібно особливо відзначити, що робота з відновлення даних можлива тільки в умовах невеликої кількості уражених секторів HDD. Якщо їх багато, то походу в сервіс не уникнути.