Як змінити швидкість комп'ютера.

Швидкість роботи будь-якого комп'ютера можна змінити. Збільшують її для того, щоб підняти продуктивність комп'ютера, якщо базовій конфігурації потужності ПК не вистачає. Зменшувати доцільно, коли ПК не використовуватиметься для вирішення складних завдань. В результаті буде знижено і енергоспоживання, і швидкість роботи охолоджувальних вентиляторів.
Вам знадобиться
  • - утиліта AMD cool n quest;
  • - програма Intel SpeedStep;
  • - програма RivaTuner.
Інструкція
1
Основні компоненти, які впливають на швидкість роботи комп'ютера та використовують найбільше електроенергії - це відеокарта і процесор. Тому якщо вам потрібно зменшити швидкість роботи ПК, знижувати потрібно їх частоти; відповідно, для її збільшення - підвищувати. Збільшення швидкості роботи процесора підніме загальну продуктивність комп'ютера, а відеокарти - продуктивність системи в 3D режимі.
2
Для зниження частоти процесора AMD можна скористатися утилітою AMD cool n quest. Все, що потрібно - це завантажити і встановити цю утиліту. На багатьох материнських платах цю опцію також можна включити в BIOS-меню. Для входу в BIOS відразу після включення комп'ютера протягом двох, трьох секунд потрібно натиснути клавішу DEL. Іноді замість неї використовується інша клавіша. Дізнатися, яка клавіша призначається для відкриття BIOS на вашій системній платі, ви можете з інструкції до неї.
3
Знайдіть в BIOS опцію AMD cool n quest і встановіть їй значення Enable. Тепер швидкість роботи процесора буде знижена, але його частота буде автоматично підвищуватися кожен раз, коли буде потрібна висока продуктивність. Якщо у вас процесор Intel, вам слід встановити програму Intel SpeedStep. Принцип дії програми такий же, як і у Cool n quest.
4
Щоб підвищити швидкість процесора, можна скористатися BIOS-меню. Знайдіть в BIOS пункт Overclocking. Натисніть Enter. Далі виберіть, на скільки відсотків ви хочете розігнати процесор. В основному, доступний розгін від 5%.
5
Для зміни частоти відеокарти потрібна програма RivaTuner. Встановіть додаток. Запустіть його. В головному меню натисніть по стрілочки. Виберіть перший значок зліва. Ви побачите два повзунки, верхній з яких відповідає за зміну швидкості процесора відеокарти, нижній - за зміну швидкості пам'яті плати. Пересуваючи повзунки вліво, ви зменшуєте швидкість роботи відеокарти, вправо - збільшуєте.