Як зібрати трикутник. зборка трикутного рубика.

Знаменитий кубик Рубика поклав початок цілій серії однотипних головоломок. Основне їх завдання - зібрати переплутані частини певним чином. Існують «Глобус Рубика» і « Трикутник Рубика». Ім'я винахідника кубика потрапило і в ці назви, незважаючи на те, що придумали їх інші люди. Зокрема, тетраедр майже одночасно зробили кишинівський винахідник В.Ординцев і У.Мефферт з Німеччини.
Вам знадобиться
  • - головоломка-тетраедр.
Інструкція
1
Поспостерігайте, з яких частин складається тетраедр. Все його рухомі фрагменти теж являють собою маленькі правильні трикутні пірамідки. На кожній грані їх дев'ять. При повороті маленькі пірамідки потрапляють з однієї грані великого тетраедра на іншу. І саме це дає можливість зібрати всю конструкцію. Деякі частини здаються нерухомими - зокрема ті пірамідки, які знаходяться поруч з вершинами, але ближче до центру.
2
Подивіться, в які кольори пофарбовані вершини. На кожному кінцевому тетраедра є грані трьох кольорів. Той відтінок, в який повинна бути пофарбована протилежна сторона самої піраміди, відсутня.
3
Зорієнтуйте вершини. Кожна з розташованих по кутах пірамідок стикається одним ребром з сусіднім маленьким тетраедром, розташованим ближче до центру. Розгорніть кожен фрагмент, що знаходиться в кутку, так, щоб кольори його граней збігалися з квітами тетраедрів, розташованих по сусідству. У вас повинні вийти одноколірні ромбики.
4
Розгорніть все ромбики (тобто вершини і середні фрагменти) так, щоб на кожній грані виявилися ромби одного кольору. На кожній стороні ви побачите щось на зразок квітки - 3 відходять від серединки пелюстки. Між ними знаходяться трикутнички іншого кольору. Кожен етап збірки підпорядковується певним алгоритмом. Постарайтеся запам'ятати, в якій послідовності ви повертаєте різні групи елементів.
5
Переставте трикутнички, розташовані в серединах ребер. По черзі переведіть їх від основи до вершини. «Пелюстки» при цій операції, звичайно, будуть поступово зміщуватися, але самі ромбики повинні залишатися цілими. Послідовність дій вказана на малюнку.
6
Визначте, яка з граней буде підставою пірамідки. В принципі, це все одно, просто треба якусь сторону зібрати першою. Реберні трикутнички зорієнтуйте так, щоб вони були одного кольору з тією межею, яку ви зараз формуєте.
7
Вам необхідно встановити інші реберні елементи. Послідовно перевертайте їх, як показано на малюнку. Не лякайтеся, що доведеться на якийсь момент зруйнувати те, що ви вже зібрали. Єдине, що не можна ламати - ромбики, складені з середніх елементів і вершин.
Корисна порада
«Трикутник Рубика» може стати відмінним засобом для розвитку фантазії. Завдання можна придумати самостійно. Наприклад, постаратися зібрати його так, щоб на кожній грані було по певній кількості трикутників кожного кольору. Візерунки можуть бути і симетричними.