Як розрахувати теплове навантаження. Як расчитать величину теплового навантаження.

Одна з важливих задач на етапі проектування вентиляції, кондиціювання та опалення будівлі - розрахунок теплового навантаження. Проектна потужність - це кількість енергії, яке потрібно доставити в приміщення (або видалити з нього), для підтримки необхідної температури і вологості повітря.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - термометри;
  • - вихідні дані.
Інструкція
1
При розрахунку потужності слід врахувати, що існує два типи теплового навантаження: sensible cooling load (сухе або явне тепло) і latent cooling load (приховане або вологе тепло). Величину явного тепла знаходять за показниками «сухого» термометра, а прихованого - по «вологому» термометру. Ці дві величини враховуються при розрахунку теплового навантаження.
2
На величину сухого тепла впливають такі чинники: наявність вікон і дверей у приміщенні, опалення, характер освітлення, товщина стін, присутність людей в будівлі, повітрообмін через щілини і тріщини і т.д. Джерела вологого тепла: люди, обладнання, встановлене в приміщенні, і потік повітря, що надходить ззовні через щілини в стіні.
3
Знаючи фактори, що впливають на температуру і вологість повітря всередині приміщення, проаналізуйте їх. Так, надходження сонячної енергії через вікно залежить від часу доби і року, зовнішніх затінюють пристроїв, а також від того, куди виходить вікно. Крім цього, приплив сонячної енергії надходить через дах і стіни будівлі, тому конструкційні особливості будови і використовуваний для його зведення матеріал суттєво впливають на темп передачі теплової енергії.
4
Розрахувати погодинне надходження тепла за рахунок теплопровідності можна за формулою: qi = U * A * (te-trc), де qi - надходження енергії за рахунок теплопровідності поверхні, U - сумарний коефіцієнт теплопровідності поверхні, A - величина площі поверхні , trc - розрахункова температура повітря всередині приміщення, а te - температура зовнішньої поверхні у певну годину.
5
Для розрахунку теплового потоку, що надходить через стіни або дах, використовується наступна формула: qQ = c0qiQ + c1qiQ-1 + c2qiQ-2 + c3qiQ-3 + ... + c23qiQ-23, в якій qQ - повсякчасне надходження тепла, qiQ - кількість тепла, яке надійшло протягом останньої години, Qn - надходження тепла n годин тому, c0, c1, с2 і т.д. - Час надходження тепла.
6
Розрахунок теплового навантаження дозволяє виявити окремі компоненти, які надають найбільший вплив на сумарну навантаження , і при необхідності скорегувати проектну потужність.
Зверніть увагу
Будьте уважні при розрахунках! Помилки неприпустимі!
Корисна порада
Розрахункова температура зовнішнього повітря визначається як середня температура самого холодного п'ятиденного періоду.