Як розрахувати ступінь стиснення. Як расщетать обсяг камери згоряння.

Один з параметрів отрегулированного двигуна - ступінь стиснення. Величина цього показника тісно пов'язана з потужністю, детонаційної стійкістю, економічністю та іншими подібними характерними особливостями двигуна. Зважаючи на це, важливо правильно розрахувати ступінь стиснення.
Вам знадобиться
  • - калькулятор;
  • - бюретка;
  • - скло;
  • - герметик.
Інструкція
1
Ступінь стиснення визначається як відношення повного обсягу циліндра двигуна внутрішнього згоряння до об'єму його камери згоряння. Розраховують цей показник за такою формулою: CR = (V + C)/C, в якій V - робоча ємність циліндра, С - обсяг камери згоряння.
2
Щоб знайти ємність одного циліндра, потрібно робочий об'єм двигуна (літраж) розділити на кількість циліндрів. Приміром, якщо робочий об'єм чотирициліндрового двигуна дорівнює 1200 кубічним сантиметрам, то ємність одного циліндра буде дорівнює 300 кубічним сантиметрам.
3
Ємність камери згоряння - це обсяг, який залишається над поршнем, коли той перебуває у верхній мертвій точці. Він включає в себе кілька величин: обсяг порожнини в голівці, обсяг виїмки (в днище поршня), обсяг між верхньою частиною блоку поршня і верхньою частиною блоку циліндра в момент знаходження поршня у верхній мертвій точці, а також обсяг, рівний товщині прокладки.
4
Якщо використовувана прокладка кругла, то об'єм, рівний її товщині, визначається за формулою: Vcc = [(p * D2 * L)/4]/1,000, де p = 3,142, де L - товщина прокладки, що знаходиться в затиснутому стані (в мм), D - діаметр отвору в прокладці (в мм). Якщо прокладка не кругла, то для виміру обсягу скористайтеся бюреткою. Для цього приклейте прокладку за допомогою герметика до скла, після чого помістіть скло на рівну поверхню і заповніть водою отвір в прокладці, використовуючи для цього бюретку.
5
Знаючи робочу ємність циліндра і об'єм камери згоряння, підставте ці значення в формулу і розрахуйте ступінь стиснення.
6
Термічна ефективність безпосередньо пов'язана зі ступенем стиснення: чим вище ступінь стиснення - тим менше палива використовується двигуном для отримання необхідної потужності.
Зверніть увагу
Ні в якому разі не допрацьовуйте самостійно камеру згоряння, оскільки це може порушити відбуваються в ній витіснення!
Корисна порада
Ефективність роботи дизельних двигунів в чому пояснюється типовими значеннями ступеня стиснення: величина такого показника може варіюватися від 18: 1 до 22: 1.