Як посадити сад.

Давно пішли в минуле ті часи, коли в садових суспільствах були прийняті єдині схеми посадок. Сьогодні садівникові-любителю надається повний простір для творчості. У пошані індивідуальність і стильний дизайн.
Вам знадобиться
  • План посадок, саджанці, садовий інвентар, добрива.
Інструкція
1
Проведіть аналіз вашого участкаВо-перше, визначте рельєф. Для саду найкраще підходять добре освітлені південно-східні і південно-західні схили з крутизною не більше 8 °. Гірше, якщо сад знаходиться в нижній частині схилу, так як грунти там часто холодні і страждають від надлишку води. По-друге, визначте тип грунтів - їх структуру і кислотність. Для садівництва найкраще підходять суглинні і супіщані грунти з нейтральною реакціей.В-третє, поцікавтеся, наскільки глибоко залягають на вашій ділянці грунтові води. Яблуня і груша не виносять грунтових вод, розташованих ближче двох метрів до поверхні ґрунту. Сливу і вишню можна висаджувати при глибині грунтових вод не ближче півтора метрів.
2
Створіть план посадокВозьміте міліметровий папір і позначте на ньому вже існуючі об'єкти: будинок, дерева, газони. Зазвичай план ділянки роблять в масштабі 1:50 або 1: 100. Різними кольорами або фігурами відзначте заплановані посадки. Садові культури підбираються відповідно до уподобань родини. Однак пам'ятайте, чтодеревья рекомендується висаджувати на відстані не менше 3 м від сусідньої ділянки, чагарники - не менше 1 м.
3
Підбирайте сусідів правільноНекоторие культури відмінно ростуть поруч: наприклад, жимолость добре уживається з чорною смородиною, а агрус - з червоною. А ось чорну й червону смородину розміщувати поруч не рекомендується. У малини далеко розростаються коріння, тому її краще не саджати поруч з іншими культурами - почне їх пригнічувати. Не ставте малину поруч із суницею, картоплею, томатами.
4
Посадка плодових деревьевВ умовах середньої смуги Росії кращий час для посадки плодових дерев - рання весна. Роботи необхідно завершити до розпускання бруньок. Однак, посадочні ями краще підготувати заздалегідь - наприкінці вересня. Для яблунь і груш необхідні ями 80x80 см глибиною 60 см. При копанні вийняту грунт необхідно збагатити сумішшю добрив: внести 300 г суперфосфату і 150 г калійного добрива, додати перегній і деревну золу. Перед посадкою уважно огляньте саджанець, видаліть пошкоджені коріння. Щоб грунт краще пристала до коріння саджанця, умочіть його в бовтанку з трьох частин ґрунту верхнього шару, по одній частині перегною і води. Завершивши посадку, уздовж кордону колишньої ями насипте земляний валик і полийте лунку водою (20-30 л на саджанець).
5
Посадка кісточкових культурНаіболее відомі кісточкові культури, вирощувані в Росії - вишня, слива, на півдні зустрічаються черешня, персик і абрикос. Як і плодові дерева, їх висаджують навесні, в максимально ранні терміни. Саджанці сливи висаджуються на відстані близько 3 м один від одного. Вишня переносить більш ущільнену посадку. Зверніть увагу, що вносити азотні добрива і вапно в посадкову яму не можна, тому що коріння саджанців можуть «згоріти». Все кісточкові культури дуже вимогливі до тепла і світла.
6
Посадка ягідних кустовСмородіну, агрус і малину можна садити навесні і восени. Однак в літературі з садівництва часто зустрічається думка, що осіння посадка переважніше. Грунт розпушують на глибину 45-50 см і вносять традиційні добрива (суперфосфат, сульфат калію). Зверніть увагу, що смородину краще висаджувати похило - так вона буде краще куститься. Малину можна використовувати як «живої огорожі», висадивши її вздовж ділянки.
Зверніть увагу
Небажано розміщувати саджанець на місці, де раніше росла ця ж культура. Після яблуні і груші можна посадити абрикос і сливу. Плодові дерева можуть рости на місці викорчуваних кісточкових культур.