Як відновити вилучені файли з dvd-диску.

Трапляється, що важливі документи, дорогі серцю фотознімки, відеосюжети і інша інформація, що зберігається на DVD-диску, виявляється недоступною для читання або перегляду. Причин цьому може бути декілька: наприклад, ваш диск фізично зношений, виготовлений з неякісного матеріалу або подряпаний. І прочитати чи скопіювати потрібні файли з пошкодженого диска не виходить, навіть незважаючи на те, що вони відображаються в провіднику операційної системи.
Інструкція
1
Скористайтеся спеціальними програмами, які напряму, не використовуючи стандартні засоби Windows, зчитують інформацію з DVD-дисків. Ці утиліти не один раз намагаються прочитати пошкоджену частину диска, продовжуючи цей процес навіть після виникаючих помилок читання, і в результаті «витягують» інформацію в її первісному вигляді. А якщо не виходить, то багато хто з подібних програм просто міняють непрочитані сектора на нулі (правда, на цьому місці в документі може з'явитися який-небудь дефект). Звичайно, ідеального відновлення ви, швидше за все, не доб'єтеся, але це все-таки краще, ніж безповоротно втратити дані.
2
Скачайте, наприклад, CDCheck. Це одна з популярних і нескладних програм. Детально перевіряючи DVD-диски, вона виявляє пошкоджені файли і відновлює їх. Для забезпечення роботи програми виділіть відповідний документ, а потім клацніть на кнопку «Перевірка» і вкажіть папку, в яку потрібно скопіювати інформацію.
3
Пошкоджені або втрачені дані з нечитаних (погано читаються) дисків можна відновити за допомогою утиліти ВadCopy Pro. Вибравши потрібний режим (він залежить від того, чи відображається файл в операційній системі, але при цьому не читається, або дані в провіднику Windows невидимі взагалі), натисніть на кнопку «Next», і процес запуститься. Правда, це займе чимало часу, тому що інформацію відновлювати доведеться окремо в кожній папці.
4
Ще одна програма - IsoBuster - допоможе вам відновити втрачені дані, що зберігаються на битому DVD-диску. Для цього запустіть утиліту і вставте в накопичувач диск, після чого в панелі зліва з'явиться його макет, а праворуч - файли. Якщо знайти їх не вдалося, потрібно запустити команду пошуку пропущених файлів і папок.
Напевно, багато потрапляли в ситуацію, коли з необережності видаляли потрібні файли. І якщо вони були видалені з жорсткого диска, то це ще не так критично, оскільки більшість файлів можна відновити з кошика або скористатися однією з численних програм для відновлення інформації. Набагато важче в тому випадку, коли потрібна інформація записана на оптичний диск, але ви випадково стерли її. Відновити її в цьому випадку проблематично, але все-таки можливо.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - стертий DVD-диск;
  • - програма IsoBuster.
Інструкція
1
Для роботи вам буде потрібно спеціальна програма. На відміну від додатків для відновлення інформації з жорсткого диска, яких предостатньо, програм для відновлення інформації зі стертих DVD-дисків не так вже й багато. Одна з реально працюючих утиліт називається IsoBuster (поширюється на комерційній основі).
2
Встановіть програму на ваш комп'ютер. Вставте диск, який був стертий, в оптичний привід комп'ютера. Запустіть IsoBuster. У верхній частині вікна виберіть компонент «Файл». Далі наведіть курсор мишки на DVD, після чого з'явиться список додаткових можливостей. У цьому списку виберіть «Створити IBP». Потім клікніть по папці, в якій буде збережений файл-образ диска. Після цього почнеться процедура його вилучення. Дочекайтеся завершення цієї операції.
3
По завершенні операції у вас буде віртуальний образ диска з відновленими файлами. Ніщо не може гарантувати повне або навіть часткове відновлення файлів. В даному випадку все залежить від безлічі факторів. Але в більшості випадків відновити інформацію хоча б частково виходить. Також можуть бути змінені вихідні імена файлів. Наприклад, вони можуть бути підписані так: «файл 1», «файл 2» і т.д.
4
Іноді файли можуть не відкриватися автоматично. Тоді їм потрібно самостійно задати програму для відкриття. Для цього клацніть по файлу правою кнопкою мишки і виберіть "Відкрити за допомогою», а далі - програму, яка потрібна для його відкриття. Для відеофайлу необхідно вибрати, відповідно, відеоплеєр, для текстового файлу - відповідний редактор.
Корисна порада
При необхідності ви можете за допомогою програми Daemon Tools або Alcohol записати віртуальний образ відновленого диска на звичайну болванку.