Як міняти воду в акваріумі.

Домашній акваріум - це модель природної водойми в мініатюрі. Завдання аквариумиста полягає у створенні в цій водоймі сталого режиму, який називається біологічним рівновагою. Незважаючи на те, що догляд за кімнатною акваріумом повинен здійснюватися регулярно, не слід часто міняти воду, в якій містяться його мешканці.

Вам знадобиться

- шланг з наконечником зі скляної трубки (сифон); - губка і скребок для чищення стекол; - совок для чищення дна; - воронка для води або блюдце; - відро.

Інструкція
1
Важливо підтримувати постійний режим в акваріумі без істотного втручання з боку: частою чистки, зміни води і т.п. Досить частково підміняти воду і очищати дно один раз на тиждень або два-три рази на місяць. При цьому немає необхідності виловлювати і відсаджувати риб, але всі електроприлади обов'язково відключіть. Злийте з акваріума приблизно 1/3 частину від всього обсягу води у відро або іншу ємність, використовуючи сифон - гумовий шланг зі скляним наконечником.
2
Почистіть стінки акваріума. Виготовлений з органічного скла посудину зручно мити за допомогою капронової тканини. Слідкуйте, щоб на неї не потрапляли піщинки, через які можуть з'явитися подряпини. Для силікатного скла використовують щільну тканину, спеціальні губки або скребки, які зараз можна придбати в будь-якому зоомагазині. Далі обережно видаліть підгнилі листя рослин. Дочекайтеся, поки піднята муть і віддалені зі стінок акваріума водорості осядуть на дно, потім зберіть всю грязь сифоном або спеціальним совком (грязечерпателя).
3
Поступово, підставивши під струмінь руку або блюдце, долийте в посудину свіжої води. Зручно використовувати для цих цілей спеціальну лійку з відбивною тарілочкою внизу. Важливо, щоб за своїми характеристиками (жорсткість, кислотність, окислюваність, температура і т.д.) додається вода збігалася з водою в акваріумі.
4
Один раз на півроку (восени і навесні) проводите генеральне прибирання акваріума. При цьому можна замінити не більше половини всього об'єму води. Риб виловите і тимчасово відсадите в іншу посудину. Всі декоративні елементи (камені, корчі) вийміть і ретельно промийте. Частково видаліть з акваріума занадто розрослися рослини. Фільтри також слід промити, при необхідності замінивши їх наповнювачі. Пам'ятайте, що повну заміну води в акваріумі потрібно проводити тільки у виняткових випадках, таких як поява паразитичних мікроорганізмів, загибель або захворювання риб, загнивання коренів рослин.