Як зняти температуру у дитини до року.

Підвищена температура тіла у маленького дитини доставляє багато тривог і хвилювань батькам. Вона виникає при запальних захворюваннях, при перегріванні або може бути реакцією дитячого організму на прорізування зубів.
Вам знадобиться
  • Термометр, сироп або свічки з парацетамолом, пелюшка або рушник.
Інструкція
1
В першу чергу встановіть причину підвищення температури у малюка. Якщо вона з'явилася в результаті вірусної інфекції, не прагнете відразу вживати заходів. Температура в цьому випадку - захисна реакція організму, при гіпертермії гине більшість вірусів. Якщо вона не перевищує 38 градусів, її можна не знижувати. Виняток становлять діти з судорожним синдромом, з неврологічними порушеннями і з патологією серцевої або дихальної систем.
2
При підвищенні температури у малюка створіть йому комфортні умови. Зніміть підгузник, переодягніть в легкий одяг. Чи не вкутуйте його, у маленьких дітей механізми тепловіддачі знаходяться в стадії формування і перегрівати їх не можна. Провітріть приміщення, температура в ньому повинна бути не вище 20 градусів.
3
Збити температуру у дитини можна за допомогою обтирань. Змочіть махровий рушник прохолодною водою і покладіть на чоло малюкові. Або на 15 хвилин оберніть ніжки дитини пелюшкою, змоченою водою кімнатної температури.
4
Привести температуру в норму можна за допомогою медикаментозних засобів. Для дітей до року рекомендовані препарати на основі парацетамолу, він найбільш безпечний для малюків. Вибирайте форму введення ліків в залежності від стану дитини. Якщо у нього блювота, ставте ректальні свічки з препаратом. Якщо пронос - дайте сироп або розчинену у воді таблетку. Уважно прочитайте інструкцію до жарознижуючих препаратів і використовуйте відповідні вікові дозування. Врахуйте, що ліки не можна давати дитині частіше 4 разів на день і більше 3 днів підряд.
5
Якщо за допомогою цих методів не вдається знизити температуру у дитини, або приєдналися інші симптоми, негайно зверніться до лікаря.