Як конвертувати диск в ntfs.

Файлова система - це спосіб розміщення файлів на диску та організації доступу до них з боку користувача. NTFS вимагає більше ресурсів, ніж FAT32, тому стала популярною пізніше, після появи комп'ютерів з більш високою швидкодією і великим об'ємом оперативної пам'яті.
Вам знадобиться
  • - адміністративні права.
Інструкція
1
Конвертувати FAT і FAT32 в NTFS можна засобами Windows. При цьому треба мати на увазі, що даний процес буде йти повільніше, ніж якби диск просто форматировали в NTFS. Якщо у вас встановлені старі версії Windows (95/98), і ви не хочете від них відмовлятися, залиште FAT32, тому що ранні версії не можуть працювати з NTFS.
2
Вважається, що конвертація відбувається без втрати даних. Проте можливі нештатні ситуації - наприклад, відключення електроенергії під час процесу. У цьому випадку дані, що зберігаються на диску, будуть втрачені. Тому перед конвертацією збережіть важливу інформацію на інший носій.
3
Якщо ви не знаєте, яка файлова система встановлена на логічному диску, клацніть по його піктограмі правою клавішею миші і вибирайте «Властивості». На вкладці «Загальні» в розділі «Тип» буде вказана файлова система.
4
Вам будуть потрібні права адміністратора. Попередньо звільніть місце на жорсткому диску, інакше перетворення не почнеться. Закрийте програми, запущені з диска або розділу, який збираєтеся конвертувати.
5
Запустіть командний рядок. Для цього в меню «Пуск» виберіть «Виконати» і введіть cmd в рядок пошуку.
6
Напишіть команду convert Диск:/fs: ntfs [/v], де Диск - буква логічного розділу, який буде конвертований. Щоб стежити за ходом процесу, додайте атрибут/v - система буде виводити на екран поточні повідомлення. Якщо ви конвертуєте системний диск, вам буде потрібно перезавантажити комп'ютер.
7
Після конвертації, можливо, розділ треба буде дефрагментувати. Викликайте меню, що випадає клацанням правої клавіші і вибирайте «Властивості». У вкладці «Сервіс» натисніть «Виконати дефрагментацію».
8
У новому вікні використовуйте кнопку «Аналіз», щоб отримати інформацію про поточний стан диска. Якщо є необхідність, запустіть дефрагментацію.