Як відновити пошкоджений CD-диск.

Дуже часто в результаті механічного зносу або різних пошкоджень диск стає нечитабельним, і комп'ютер категорично відмовляється його відкривати. Щоб справитися з цією неприємністю, можна скористатися кількома простими способами, які відновлять пошкоджений носій і допоможуть вам врятувати важливу інформацію від неминучої загибелі.
Вам знадобиться
  • - програми SuperCopy або BadCopy;
  • - м'яка тканина або серветка з антистатиком;
  • - рослинна олія;
  • - поліетиленовий пакет або конверт;
  • - програми Nero Drive або Slow CD.
Інструкція
1
Перед тим, як приступати до відновлення пошкодженого диска, переконайтеся, чи може привід вашого комп'ютера читати диски такого формату. Якщо ні, то обов'язково перевірте його на іншому комп'ютері. Іноді трапляється так, що файли, які були недоступні на одному комп'ютері, можуть відкритися на іншому.
2
Щоб відновити пошкоджений диск, скористайтеся спеціальними програмами SuperCopy або BadCopy. Вони дозволяють вважати доступну інформацію, а пошкоджені кластери замінюють нулями. Майте на увазі, що цей спосіб ефективний лише при відновленні відео- і аудіо-файлів і не гарантує 100% результату.
3
Якщо на диску є ушкодження у вигляді подряпин, спробуйте протерти його м'якою тканиною. Робити це потрібно дуже акуратно по напрямку від центру до країв. Протирати диск можна також спеціальною серветкою з антистатиком.
4
Ще один спосіб відновлення дисків - використання рослинної олії. Капніть трохи на серветку і кілька разів протріть пошкоджений диск. Після цього витріть його так, щоб трохи олії залишилося на подряпинах. Завдяки тому, що масло має густу консистенцію і не проводить електричний струм, привід комп'ютера не зашкодить, і файли, записані на диску, найімовірніше, відновляться.
5
Спробуйте хвилин на 30 помістити пошкоджений диск в морозильну камеру, попередньо поклавши його в поліетиленовий пакет або конверт. Головне, не перетримуйте диск в холоді, інакше він може лопнути. Ця процедура дуже ефективна, оскільки охолоджений диск довше нагрівається і в приводу є час прочитати всі файли.
6
Буває так, що диск читається тільки на швидкості 4х, і недоступний при швидкості 2х або 8х. Саме тому скористайтеся програмами Nero Drive або Slow CD і спробуйте запустити диск на різних швидкостях.
Корисна порада
На всякий випадок робіть резервні копії дисків, щоб можна було в будь-який момент відновити пошкоджені або загублені дані.
Диски в даний час є зручним засобом для зберігання різної інформації, будь то кінофільми, музика чи різного роду документи і файли. Але їм, як і будь-який інший речі, властиво приходити в непридатність: подряпини, різні плями і забруднення роблять інформацію з диска недоступною. Але як бути, якщо ця інформація дуже важлива?
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - програма AnyReader;
  • - зубна паста;
  • - тканина без ворсу.
Інструкція
1
Існують різні способи відновлення пошкодженого диска. Наприклад, можна затерти подряпини і прибрати плями за допомогою м'якої тканини без ворсу. Легкими, плавними рухами, рухаючись від центру диска до його країв (це обов'язкова умова, інакше диск можна зіпсувати остаточно), протирайте поверхню. Намагайтеся особливо не натискати пальцями на диск, так як можна повністю пошкодити поверхню, і носій в подальшому застосуванні не зможе відтворити інформацію.
2
Точно також видалити подряпини можна, використовуючи зубну пасту. Невелика кількість зубної пасти нанесіть на вологу тканину або носовичок і відполіруйте поверхню диска. Можна використовувати чайну ложку, якою подряпини затираються, та інші подібні засоби. Повністю до початкового стану диск відновити, звичайно, не вдасться. Але скопіювати інформацію на інший носій буде можливо.
3
Існує й інший спосіб відновлення диска, надійніший. Це програма AnyReader. З її допомогою подряпаний диск відновлюється дуже легко. Скачайте програму з офіційного сайту www.anyreader.com. Встановіть програму на комп'ютер, розпакуйте та скопіюйте файли, бажано в окрему папку.
4
Запустіть AnyReader. Далі програма сама буде підказувати, що потрібно зробити. Ваше завдання - вибирати потрібну дію і натискати кнопку «Далі». У першу чергу виберіть, що ви хочете зробити з відновлюваних диском: «копіювати інформацію», «ремонтувати пошкоджені файли» і т.д.
5
Коли дія вибрано, AnyReader запропонує список файлів, над якими вибрані дії будуть зроблені. Після цього у вікні, встановіть потрібні вам настройки і запустіть відновлення файлів.