Як зробити модель парусного корабля. Як зробити парусник своїми руками.

Моделювання судів є захоплюючим і корисним хобі. У ході роботи над копією корабля набувається безліч навичок, виробляється терпіння. Після закінчення роботи моделист має можливість довгі роки милуватися плодами своєї праці.
Вам знадобиться
  • - креслення моделі;
  • - матеріали: фанера, картон, шпон, рейки, латунь, фарби, клей;
  • - інструменти: лобзик, дриль, токарний верстат;
Інструкція
1
Знайдіть креслення, за яким ви будете створювати модель судна - наприклад, в інтернеті. Перенесіть на кальку деталі набору корабля, при необхідності масштабуйте їх до потрібних розмірів. Використовуючи перекладну папір, перенесіть креслення набору на 3-4-міліметрову фанеру. Випиляєте деталі лобзиком, обробіть їх. Потім з'єднайте за допомогою клею ПВА. Ви отримаєте корпус майбутньої моделі без обшивки.
2
Обшивку можна виконати з різних матеріалів - наприклад, тонкого якісного картону або шпону. Приклеюйте смужки обшивки клеєм, стежте за тим, щоб вона не прогиналася між шпангоутами, утворюючи хвилі. З цієї причини краще використовувати два ряди діагональної обшивки, що йде хрест-навхрест. Корпус вийде більш жорстким і міцним.
3
Зібравши корпус, відразу зробіть для нього підставку. Подальшу збірку моделі буде проводити набагато зручніше, ви будете зримо бачити, як народжується ваш корабель. Настелите палубу, встановіть щогли. Робіть все дуже акуратно, не допускайте недбалості - при близькому розгляді досвідчене око помітить всі ваші огріхи. Якість моделювання визначається точністю і глибиною опрацювання всіх деталей.
4
Якщо ваш корабель має гарматне озброєння, вам доведеться оволодіти азами токарного справи. Всі гармати виточуються з латунних чи бронзових прутків, це найкращий матеріал. Можна виточити їх і з пластмаси, потім пофарбувати бронзовою фарбою, але результат вийде значно гірше.
5
На токарному станочке вам доведеться виточувати і багато інших деталей. Матеріалом зазвичай служить дерево. Ви можете спорудити простий токарний верстат самі, взявши за основу електричну дриль або привід швейної машинки (він зручніше, так як має педаль регулювання швидкості). На моделі парусного корабля завжди багато точених деталей, тому обійтися без токарного верстата буде складно.
6
Особливу увагу приділіть такелажу. Підбирайте для нього нитки такого кольору і плетіння, щоб вони якомога краще відповідали оригіналу. При пошитті вітрил постарайтеся обійтися без швейної машинки, так як машинна строчка відразу видно і псує все враження про модель. Матеріал для вітрил теж підбирайте ретельно, він повинен викликати достовірність. Дуже акуратно працюйте над прапорами.
7
Велику роль при створенні моделі має її забарвлення. Для моделі дерев'яного корабля кращим буде колір натурального мореного дерева. Його можна отримати, змащуючи обшивку та інші дерев'яні деталі розчином марганцівки або йодом. Пофарбовану поверхню покрийте матовим лаком. Непоганий результат дають художні лаки, їх можна придбати в магазинах для художників. Там же можна купити масляні або акрилові фарби.
8
Моделі вітрильних кораблів зазвичай не призначені для плавання по воді, у них зовсім інше завдання - радувати око. Саме тому матеріали можуть бути будь-якими, в тому числі і тих, хто боїться води, але якість виконаних їх них деталей повинно бути бездоганним.
Коли настає весна, і в парках розморожують від зимового льоду невеликі струмочки, так приємно з дитиною відправитися в парк і запускати моделі кораблів по воді. Для виготовлення такої моделі потрібно зовсім небагато часу і сил, а радості вашій дитині вона принесе дуже багато.
Вам знадобиться
  • скотч, пінопласт, шматок нещільної тканини для вітрила, картон, дріт, різак для різьблення по паперу, довгі тонкі дерев'яні дощечки, нитки.
Інструкція
1
Почніть виготовлення корпусу з пінопласту. Скористайтеся для цього різаком. Виріжте корпус, починаючи з контура палуби, загострити ніс корабля. Зріжте косо борту і корму, дно зробіть плоским.
2
На картон нанесіть контури корми, палуби і бортів. Додайте до ліній по 7 мм і прорисуйте знову, і починайте вирізати. Так вийдуть викрійки обшивок корабля.
3
Щоб зробити модель свого корабля красивою і ексклюзивною, розфарбуйте викрійки в міру свого вміння і фантазії. На викрійці палуби відзначте місця, куди вставите щогли, і ретельно обклейте кожну модель з картону скотчем в один шар. Робіть це для того, щоб обшивки не розмокла при спуску судна на воду.
4
Приклейте готові викрійки до основи з пінопласту, використовуючи скотч або клей.
5
Щогли і реї виточите з приготованих дощечок. Щогли в процесі обточування зробіть з гострим підставою і звуженими догори. Реї робіть з тих же дощечок. До щогл їх кріпите дротом.
6
З тканини виріжте прямокутний вітрило, кріпіть його до щогл на нитці. Просто зробивши по кутах проколи товстою голкою, просмикніть в них нитку і зав'яжіть її на реях. У висоту парус повинен бути вже, ніж в шіріну.Мачти застроміть в зазначені місця гострим кінцем.
7
Щоб корабель плив прямо, зробіть кермо. З картону виріжте два невеликих шматочка і симетрично застроміть біля корми в основу з пінопласту, так щоб він був ззаду і міг занурюватися у воду. Проведіть пробний спуск на воду. Якщо корабель почне валитися на бік, прикріпіть до його дну невеликий вантаж, наприклад гайку чи болт. Зробіть це так, щоб вантаж висів на дроті на відстані 5 см від дна.