Як дізнатися потужність опору.

Будь резистор характеризується не тільки опором, але і максимальної розсіюваною потужністю . Якщо її перевищити, компонент може згоріти, вивести своїм теплом з ладу сусідні деталі або навіть викликати загоряння.
Інструкція
1
Щоб по умовному позначенню дізнатися мінімальну потужність резистора, який можна застосувати в даному місці схеми, погляньте на знак в центрі позначення. Потужності від 1 Вт і вище кодуються звичайними римськими цифрами. Дробові ж значення позначаються так: 0,5 Вт - поздовжня риса, 0,25 Вт - діагональна риса, 0,125 Вт - дві діагональних риси. Якщо обов'язкове застосування дротяного резистора, то замість прямокутника для нього використовується інше умовне позначення - зигзагоподібна лінія, поруч з якою текстом, крім опору, вказана і потужність. Врахуйте, що в деяких країнах світу прийнято позначати таким чином будь-які резистори, а не тільки дротові.
2
Спосіб позначення потужності на самому резисторі залежить від його типу. Якщо він є дротяним і виконаний в керамічному корпусі, цей параметр вказується на ньому поряд з опором звичайним текстом. Наприклад, 5 W для імпортного резистора, 5 Вт-для вітчизняного.
3
На вітчизняних малогабаритних резисторах значення потужності наводиться після позначення типу і відокремлюється від останнього дефісом. Одиниця виміру при цьому опускається, і як така мається на увазі ват. Наприклад, резистор типу МЛТ-2 розрахований на максимальну рассеиваемую потужність в 2 Вт
4
Якщо резистор імпортний, а значення опору на його корпусі позначений не цифрами, а колірним кодом, то дані про його потужності, як правило, відсутні. Дізнатися її можна двома способами. Спочатку погляньте на групову тару: можливо, відповідна інформація нанесена на неї. Якщо ж тари немає, або потужність на ній не вказана, порівняйте резистор по діаметру і довжині з вітчизняними МЛТ або ОМЛТ відомих потужностей.
5
При відсутності будь-яких даних про допустимої потужності резистора придбайте в аптеці безконтактний інфрачервоний термометр, інакше званий пірометром. На підприємстві можна також скористатися пірометром промислового призначення. Підключіть резистор до регульованого джерела живлення через амперметр, а паралельно йому приєднаєте вольтметр. Плавно підвищуючи напругу від нуля (враховуючи інерційність компонента), добийтеся, щоб температура корпусу резистора склала 50 - 60 градусів. Показання вольтметра і амперметра переведіть в систему СІ і помножте один на одного. Ви отримаєте значення розсіюється на резисторі потужності у ватах.