Як нарахувати аванс по заробітній платі.

Відповідно до статті № 136 ТК РФ, зарплата повинна видаватися два рази на місяць з рівноцінними проміжками часу. Поняття « аванс » трудове законодавство не містить. Дві видавані частини заробітної плати можуть бути рівними (лист Мінсоцразвітія № 22-2-709 від 25 лютого 2009 року).
Вам знадобиться
  • - калькулятор або програма «1С».
Інструкція
1
Лист Міністерства соціального розвитку носить лише рекомендаційний характер. Ви можете здійснювати нарахування авансової частини заробітної плати відповідно до вказівок внутрішніх правових актів підприємства. В нормативних актах повинні бути вказані терміни видачі двох частин зарплати і сума авансової частини в твердому грошовому еквіваленті або у відсотковому співвідношенні від окладу, вироблення або погодинної тарифної ставки.
2
Якщо у внутрішніх правових актах підприємства вказана авансова частина зарплати в твердому грошовому еквіваленті, ви можете оформити платіжну відомість і видати всім співробітникам аванс, не проводячи додаткових розрахунків.
3
Все розрахунки ви будете виробляти при видачі другої частини заробітної плати по закінченню розрахункового періоду, яким прийнято вважати один місяць. Для розрахунку додайте до заробленої сумі премію, заохочення або грошову винагороду, районний коефіцієнт, якщо він виплачується у вашій місцевості. Від результату відніміть податок 13% і отримані авансові виплати. Сума, що залишилася буде другою частиною заробітної плати за поточний місяць.
4
Для нарахування авансових виплат в процентному співвідношенні від суми заробітної плати, зробіть розрахунок відповідно до окладом співробітника. Наприклад, якщо у ваших внутрішніх актах підприємства зазначено, що потрібно здійснювати нарахування всім співробітникам авансових платежів в розмірі 40%, розрахуйте 40% від окладу. Якщо у працівника оклад становить 10 тисяч рублів, авансова частина виплат складе 4000 рублів.
5
Найчастіше авансові виплати у твердій грошовій сумі виробляються співробітникам, працюючим від виробітку або від погодинної тарифної ставки.
6
За будь-яких сумах авансових платежів податок ви можете вираховувати по закінченню розрахункового періоду при нарахуванні другої частини заробітної плати.