Як фотографувати зимовий пейзаж.

Любителям-фотографам і взимку не сидиться вдома, їх не лякають навіть морози. Зимові пейзажі з блискучим під сонцем снігом або білі дерева, зняті в похмуру погоду, здатні прикрасити будь фотоальбом або порфоліо. Але щоб сніг на фотографії вийшов дійсно білим, необхідно вносити коригування в налаштування фотоапарата.
Вам знадобиться
  • - фотоапарат.
Інструкція
1
Звичайна експозиція, яка використовується при подібному освітленні, не годиться для того, щоб фотографувати зимовий пейзаж - кадри виходять помітно темніше. Якщо ви знімаєте в автоматичному режимі, то використовуйте предустановку режиму (SCN), він позначений в налаштуваннях іконкою сніговика або сніжинки. У дорогих фотоапаратах вам необхідно буде використовувати ручний режим (М). Почніть корекцію експозиції зі значення + 1ev і, збільшуючи її покроково, підберіть методом проб підходящу.
2
Вибирайте для зйомки час безпосередньо після снігопаду, коли сніговий покрив особливо чистий. Через деякий час на ньому вже з'являться численні сліди, і частина снігу впаде з гілок на землю. Залежно від того, як освітлена обрана вами місцевість, виберіть час зйомки. Прогуляйтеся вранці, вдень і ввечері, подивіться, коли пейзаж буде особливо гарний. Цікаво виглядають зимові пейзажі, зняті проти сонця.
3
Врахуйте, що білим або трохи блакитним колір снігу на фотографії буде тільки в сонячну погоду. Блакитний відтінок дає колір безхмарного неба, що відбивається в кристаликах льоду. Цей відтінок не потребує корекції. У похмуру погоду колір снігу буде сіруватим, спробуйте скорегувати його експозицією. Ідеальний час зйомки - години заходу або світанку, коли низьке положення Сонця на горизонті сприяє появі подовжених тіней. Вони підкреслюють фактуру сніжної поверхні.
4
Щоб колір снігу наближався до природного, приділяйте увагу налаштувань балансу білого кольору. Виберіть відповідну установку, вона є в більшості фотокамер. При зйомці в похмуру погоду збільште експозицію від +0,7 до +1,5, і на знімку сніг стане біліше. Перевірте гистограмму яскравості - вона повинна бути зміщена вправо. Якщо знімаєте при яскравому сонці - використовуйте бленду або встановіть баланс білого кольору вручну, вибравши як еталон рівну ділянку засніженій поверхні.
5
Збільште величину витримки, знімаючи зимовий пейзаж під час снігопаду - політ сніжинок стане видний на фотографії. У сильний снігопад спробуйте скористатися спалахом - кадр придбає додатковий об'єм.