Як підключити конденсатори до двигуна. підключення конденсаторів до двигуна.

Асинхронний двигун може бути однофазним з пусковим елементом або однофазним конденсаторним. Одна з переваг конденсаторного двигуна - відсутність пускового пристрою, який необхідно однофазної схемою, щоб відключити пускову обмотку після розгону двигуна.
Вам знадобиться
  • - двигун;
  • - конденсатори;
  • - калькулятор;
  • - інструменти.
Інструкція
1
Уважно вивчіть двигун. У тому випадку, якщо в ньому є шість висновків з перемичками, перевірте, в якому порядку вони встановлені. Якщо у двигуна є шість висновків і немає колодки, висновки повинні бути зібрані в два пучка, причому в одному пучку зібрані повинні бути початку обмоток, а в другому - кінці.
2
В тому випадку, якщо у двигуна лише три висновки, розберіть мотор: зніміть з боку колодки кришку і відшукайте в обмотках з'єднання трьох проводів. Потім від'єднайте між собою ці три дроти, пропоїти до них вивідні дроти і об'єднайте їх в пучок. Згодом ці шість проводів будуть з'єднані за схемою «трикутника».
3
Розрахуйте орієнтовну ємність конденсатора. Для цього підставте значення в формулу: Cмкф = P/10, в якій Cмкф - це ємність одного конденсатора в мікрофарадах, Р - номінальна потужність (у ВАТ). І ось що ще важливо: робоча напруга конденсатора повинно бути високим.
4
Зверніть увагу: якщо включити вольтові конденсатори послідовним способом підключення, то «загубиться» половина ємності, але при цьому напруга зросте вдвічі. З пари таких конденсаторів може бути зібрана батарея потрібної ємності.
5
Підключаючи конденсатори, врахуйте їх особливість: справа в тому, що після відключення конденсаторів вони протягом тривалого часу на затисках зберігають напругу. Зважаючи на це такі конденсатори становлять небезпеку для життя, адже занадто високий ризик ураження електричним струмом.
6
Пусковий опір Rn визначається дослідним шляхом. Щоб збільшити момент під час пуску двигуна, одночасно з робочим конденсатором підключіть пусковий (він підключається паралельно робочому). Ємність пускового конденсатора підрахуйте по формулі: Сп = (від 2,5 до 3) Ср, в якій Ср - це ємність робочого конденсатора.
Зверніть увагу
Дотримуйтесь правил безпеки, підключаючи до двигуна конденсатори!
Корисна порада
Щоб запобігти споювання срібних контактів конденсатора, виготовте пластину пускового реле з вугільної або графітової щітки, а також відключіть теплову захист реле.
Конденсатори активно застосовуються в автомобільній промисловості в високотехнологічному електрообладнанні. Вони включаються в багато вузли і механізми автомобіля, починаючи від блоку керування силовою установкою, закінчуючи ланцюгами живлення аудіосистеми.
Інструкція
1
Без конденсатора неможлива стабільна робота блоку живлення. Він обов'язково повинен бути включений в електричну схему, крім того, мати певної ємністю. Дана деталь, по суті, гасить перепади напруги в електричної мережі, як це робить амортизатор, згладжуючи нерівності дороги. При цьому він накопичує надлишкову електроенергію і віддає її в міру необхідності. Це охороняє елементи від перегорання та зносу. Який конденсатор рекомендований для вашого автомобіля, зазвичай вказують в документації до нього. Якщо документи втрачено, зверніться в спеціалізований автосервіс.
2
Вибрати правильний, відповідний саме вам, конденсатор - важливе завдання. Адже ринок цей динамічно розвивається, провокуючи розробників і виробників на випуск нових моделей. Та й число виробників постійно зростає. Проте, всі конденсатори можна об'єднати в різні групи на підставі їх електричних характеристик. Саме на ці показники і треба звертати увагу при виборі.
3
Для початку визначтеся з типом конденсатора, який обираєте. Наприклад, ви можете взяти слюдяною, електролітичний або керамічний конденсатор.
4
Тепер вам необхідно дізнатися ємність конденсатора і напруга пробиття ізоляції. Це зазначено на самому конденсаторі і в супровідній документації. При здійсненні покупки в магазині, не соромтеся отримати консультацію у продавця.
5
Продавець-консультант допоможе вибрати з широкого спектру схожих за характеристиками конденсаторів саме той, що підійде вам. Не зайвим буде почитати відгуки та рекомендації користувачів в інтернеті. Там же ви самі зможете поділитися досвідом вибору і пошуку конденсатора.
6
Як приклад пам'ятайте, що для стабільного напруги в електричної мережі автомобіля потрібен конденсатор електролітичного типу, який витримує напругу 12 вольт. Щоб обчислити ємність, скористайтеся формулою: 1 фарад = 1 кіловат потужності.