Як приготувати хвойний екстракт.

Хвойний екстракт продається в аптеці у вигляді порошку, пресованих таблеток і концентрованої рідкої витяжки. Виготовляється з хвої сосни, містить цілий спектр біологічно активних речовин, всі вітаміни групи В, фенольні та азотні сполуки, макро- і мікроелементи.
Вам знадобиться
  • - хвоя;
  • - окріп;
  • - медичний спирт.
Інструкція
1
Використовуйте екстракт для прийняття ванн при фізичному і розумовому перенапруженні, при неврастенії, при проблемах зі шкірою, якщо є дрібні тріщини і садна. Ванни з екстрактом хвої допомагають при простудних захворюваннях верхніх дихальних шляхів, при болях у спині, пов'язаних з остеохондрозом, невралгією, при поліартриті, артриті.
2
Щоб приготувати лікувальну ванну, розчиніть в 200-літровій ванні 100 г готового екстракту. Температура води не повинна перевищувати 37 градусів. Час прийому процедури становить 15-20 хвилин. За один лікувальний або профілактичний курс прийміть 10-15 щоденних процедур.
3
Якщо ви хочете самостійно приготувати хвойний екстракт, наповніть 10-літрове відро свіжої соснової хвоєю, залийте окропом, настоюйте 6:00. Для приготування ванни ви можете процідити отриманий екстракт або вилити все, що є у відрі в ванну. Такий спосіб лікування підходить вам тільки в тому випадку, якщо ви маєте можливість робити збір хвої, наприклад, перебуваючи на дачі.
4
Для зимового застосування ви можете приготувати спиртовий хвойний екстракт. Для приготування насипте хвою в трилітрову банку, налийте доверху медичний спирт. Наполягати екстракт можна до самої зими.
5
У холодну пору року додавайте на 200-літрову ванну половину літра отриманого екстракту, приймайте ванну щодня протягом 10-15 днів.
6
Сушене сировину володіє не меншим лікувальним дією, ніж свіжа хвоя. Щоб сировина просушити, розсипте його тонким шаром під навісом. Просихає хвоя дуже швидко, протягом 10 днів. Підготовлену хвою складіть у полотняні мішки. Приготувати екстракт з такої сировини ви можете точно таким же способом, як і зі свіжого.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=ORe7gYUltTg
Зверніть увагу
Не забувайте, що при прийнятті ванн область серця повинна перебувати над водою. Ванни з хвоєю протипоказані при серцево-судинної гіпертензії, туберкульозі, при інфекційних ураженнях шкіри, кровотечах, наявності злоякісних новоутворень.
Хвойні ванни надають благотворну дію на шкіру, верхні дихальні шляхи і центральну нервову систему людини. Щоб приймати їх, не обов'язково купувати путівку в санаторій, або щодня ходити на процедури. Хвойну ванну можна приготувати і у себе вдома.
Вам знадобиться
  • - екстракт хвої
  • - ефірне масло хвої
  • - морська сіль з хвоєю.
Інструкція
1
Для приготування хвойної ванни вам знадобиться придбати хвойний екстракт. Продається він в таблетках, в спресованих брикетах і в рідкому вигляді. Крім цього, якщо ви просто бажаєте приготувати ванну з запахом хвої, ви можете капнути у воду кілька крапель ефірного масла, або насипати в ванну морську сіль з запахом хвої, яка продається в косметичних магазинах і аптеках.
2
Налийте у ванну воду. Температура повинна становити 36 - 37 градусів. Потім додайте хвойний екстракт. На стандартну ванну, обсяг якої становить 200 літрів, необхідно додати 1-2 таблетки екстракту хвої або 50 - 70 грамів екстракту в брикеті або 100 мілілітрів рідкого екстракту хвої. Якщо ви хочете приготувати ванну, використовуючи хвойну морську сіль, насипте жменю солі перед тим, як наповнити ванну водою. При використанні ефірного масла ялиці, ялини або сосни, додайте в наповнену ванну 10 - 12 крапель.
3
Заздалегідь підготуйте рушник або маленьку гумову подушечку, яку ви зможете покласти собі під голову під час прийняття ванни. А ось книгу любителям почитати у ванній, краще не брати. Не забудьте поставити у ванну годинник, або попросити когось постукати вас у двері через 10 - 15 хвилин. Довше хвойну ванну приймати не можна - вам може стати погано аж до втрати свідомості. Подбайте, що вам було зручно сидіти у ванній таким чином, щоб грудна клітка була у вас над поверхнею води.
4
Готувати ванну з хвойним екстрактом потрібно як мінімум за годину - два до сну. Також її можна приймати на голодний шлунок і відразу після їжі.
Зверніть увагу
Приймати хвойну ванну можна хоч кожен день, однак після того, як ви прийняли 10 - 12 сеансів, необхідно зробити перерву як мінімум на 6 місяців. Якщо ви приймаєте ванну з ефірною олією хвої або хвойної морською сіллю, то готувати собі таку ванну можна без перерв і обмежень за часом.