Як спроектувати вбиральню.

Не завжди габарити житла дозволяють виділити для вбиральні окреме місце в квартирі. Але створити її можна при наявності зовсім невеликого приміщення або коридору, відвівши для неї деякий простір.
Інструкція
1
Для початку визначте місце під гардеробну в квартирі. Якщо у вас є комора або маленька кімнатка в 3-5 кв.м, то ви легко можете спроектувати з них містку гардеробну. Хоча дизайнери все ж радять виділяти для цього не менше шести метрів, в ідеалі 6-8 квадратів. Гардеробна може бути і частиною великої кімнати. Для цього добре використовувати двері-купе, розсувні перегородки, ширми.
2
Добре, якщо ваша гардеробна буде розташовуватися поруч зі спальнею або ванною, а також матиме два виходи: в коридор і в спальню. Важливо, щоб у вбиральні були зручні двері, які будуть розчинятися або розсуватися, але при цьому не заважати вільному пересуванню по квартирі. У цьому плані зручніше, звичайно ж, двері аналогічні шафі-купе, хоча і механізм установки таких дверей дещо складніше, ніж біля дверей орних.
3
Проектуючи гардеробну, враховуйте відстань між стелажами і полицями. Воно повинно становити не менше 60 см, а при наявності висувних елементів типу кошиків, скриньок, брючніц, необхідно буде ще 50 см простору. Якщо ви не можете самостійно виконати проектування вбиральні, особливо якщо живете в типовій квартирі, зверніться в дизайнерську студію або до проектувальника. Хоча у великій кімнаті цілком можливо обмежитися зведенням всього однієї стінки з гіпсокартону або дерева. Стіна може бути до стелі або на рівні стандартних платтяних шаф. Підібрати орні двері відповідного типу не складе особливих труднощів.
4
Подумайте і про те, які меблі вам найкраще купувати для вбиральні, адже вона є її «обличчям». Є у продажу так звані стільникові конструкції, що включають в себе металеві сітчасті корзини і полиці. Не обійтися вам і без звичайної штанги, до якої підвішуються плечики. Сучасний і вельми зручний варіант - штанга-ліфт, що опускається і піднімається при необхідності на 70-80 см за допомогою спеціальної ручки. Така конструкція дозволяє значно економити простір в гардеробній. Передбачте також коробки для дрібниць, що кріпиться до стіни прасувальну дошку і взуттєві полки.