Як подивитися реєстр.

Системний реєстр - це не що інше, як велика база даних, яка містить в собі величезну кількість відомостей про настроювання операційної системи. Саме через реєстр система визначає, що необхідно запускати при завантаженні комп'ютера або після натискання на певний ярлик. Реєстр операційної системи представлений у вигляді дерева (папка в папці). Для роботи з реєстр ом розробниками було створено програму Regedit, яка дозволяє не тільки переглядати всі значення, але й редагувати.
Вам знадобиться
  • Програмне забезпечення Regedit.
Інструкція
1
Для перегляду реєстр а необхідно скористатися програмою, яка вже вбудована в оболонку операційної системи. Для її запуску необхідно виконати наступні дії: - натисніть меню «Пуск»; - натисніть пункт «Виконати»; - введіть «regedit»; - натисніть "ОК" або Enter.
2
Перед вами з'явиться головне вікно програми. У лівій частині цього вікна ви можете спостерігати 6 папок - гілки реєстр а. Кожна гілка реєстр а має своє призначення: - HKEY_CLASSES_ROOT - в цій гілці міститься повна інформація про типи файлів, які були зареєстровані в Windows; - HKEY_CURRENT_USER - в цій гілці зберігаються настройки графічної оболонки користувача (робочий стіл, меню "Пуск", і т. д.); - HKEY_LOCAL_MACHINE - в цій гілці зберігається вся інформація про програмне забезпечення, яке було інстальовано на ваш компьютер.- HKEY_USER - в цій гілці зберігаються всі налаштування операційної системи для всіх пользователей.- HKEY_CURRENT_CONFIG - в цій гілці містяться відомості про конфігурацію пристроїв формату Plug & Play.- HKEY_DYN_DATA - ця гілка містить дані про стан пристроїв (ця гілка прихована).
3
Для переходу всередину гілки використовуйте зображення плюса поруч з гілкою. При натисканні гілка повністю розкривається. Для розкриття гілки можна використовувати подвійне натискання лівої кнопкою миші на вибраному елементі. Скористайтеся пошуком для швидкого визначення знаходити певний елемент реєстр а.
Системний реєстр є місцем зберігання інформації про конфігурацію комп'ютера. У більшості випадків користувачеві не доводиться працювати з системним реєстр ом. Проте, іноді, наприклад, у випадку підозри на присутність вірусів або троянських програм, може виникнути необхідність перегляду системного реєстр а.
Інструкція
1
Для роботи з системним реєстр ом використовуйте програму Regedit, що входить до складу всього сімейства операційних систем Windows. Вона дозволяє не тільки переглядати, але і редагувати системний реєстр .
2
Є два шляхи викликати цю програму. Перший: відкриваємо папку Windows, потім System32, в ній шукаємо файл regedit32.exe. Можна відразу ж запустити його, двічі клікнувши мишкою, можна створити ярлик і помістити на робочий стіл - для цього клікніть файл правою кнопкою мишки і перетягніть на робочий стіл. Відпустіть кнопку, в меню оберіть опцію «Створити ярлики».
3
Другий варіант: натисніть «Пуск», потім «Виконати». У вікні введіть «regedit» (без лапок) і натисніть «Enter». Вікно введення можна викликати і з клавіатури, натиснувши Win + R.
4
Для простого користувача необхідність зазирнути в системний реєстр звичайно пов'язана з пошуком троянських програм, що прописують в реєстр е свої ключі автозапуску. Але реально відшукати рядок, що запускає шпигунське ПО, досить складно. Традиційно використовувані для автозавантаження гілки реєстр а відомі антивірусним програмам, тому у простій троянської програми шансу прописатися в реєстр е майже немає. Складні ж використовують більш витончені способи запуску, тому відшукати їх ключі, переглядаючи реєстр , дуже проблематично.
5
Слід враховувати, що неграмотна робота з системним реєстр ом може привести до повної непрацездатності комп'ютера. Навіть якщо зберегти реєстр перед внесенням змін, його відновлення з збереженої копії є досить складною і довгою процедурою - необхідно буде завантажуватися з інсталяційного диска, запускати консоль відновлення, вводити вручну майже два десятка команд і т.д. і т.п. Тому без крайньої необхідності і при відсутності потрібних знань в системний реєстр краще не лізти - шанс отримати непрацездатну систему дуже високий.