Як просвердлити цегляну стіну. Як просвердлити цегляну кладку.

Свердління цегляної кладки зажадає від майстра деяких спеціальних знань і відповідного інструментарію. Працювати доведеться з особливо міцним матеріалом, тому не забувайте просте і важливе правило - використовуйте ріжуче свердло більш міцне, ніж сам цегла. Недосвідченим господарям рекомендується не відразу братися за дрель, а спочатку порадитися з будівельником-професіоналом і освоїти хитрості буріння стіни з цегли.
Вам знадобиться
  • - потужна дриль ударної дії або перфоратор;
  • - побідитові свердло;
  • - дюбель;
  • - металошукач;
  • - викрутка;
  • - Керн;
  • - ємність з холодною водою;
  • - захисні окуляри або щиток.
Інструкція
1
Підготуйте інструменти, необхідні для свердління цегляної стіни. Вам знадобиться електрична дриль з потужністю не менше 600 Вт, з функцією ударної дії. Цегла прекрасно витримує статичні навантаження, проте не любить різких ударів. Хорошим варіантом стане професійний перфоратор, якщо у вас є можливість купити його або взяти напрокат. При роботі з інструментом дотримуйтеся рекомендацій виробника.
2
Купуйте пару свердел з діаметром 6 і 8 мм, обов'язково з наплавленням з побідиту (сплав кобальту та вольфраму). Такий ріжучий інструмент не потребують попередньої заточки, він спеціально розроблений для дуже щільних поверхонь. Нарешті, при необхідності підберіть в будівельному магазині дюбель для повнотілої цегли за розміром використовуваного свердла.
3
Продумайте розташування майбутнього отвору в цегляній стіні. Ретельно досліджуйте поверхню, яку збираєтеся продірявити - важливо виключити пошкодження внутрішньої електричної проводки, водопровідних труб і інших «підводних каменів». Найпростіший спосіб не наштовхнутися на перешкоду при бурінні - перевірити поверхню металошукачем.
4
Якщо ви не маєте спеціального приладу, відзначте всі розетки, вимикачі та світильники. Зазвичай від них тягнуться дроти до розподільній коробці по вертикальній лінії, хоча деякі електрики проводять їх і по діагоналі. Щоб убезпечити себе і вчасно виявити втоплені в штукатурці комунікації, перші 10-20 мм довжини отвори виконайте вручну (наприклад, за допомогою викрутки). Дійте дуже обережно.
5
Намітьте майбутню дірку керном (спеціальним пристосуванням для мітки ямок під свердління), щоб зафіксувати свердло на перших етапах роботи. Не забудьте надіти захисні окуляри або зварювальний щиток, щоб убезпечити очі від пилу і жорстких фрагментів цегли.
6
Свердлите цегляну стіну , утримуючи робочий інструмент прямо - інакше свердло може зламатися. Щоб забезпечити рівномірне буріння цегли, м'яко натискайте на дриль.
7
Навіть самий потужний апарат буде відчувати великі навантаження при роботі з такою стіною, тому свердло необхідно охолоджувати. Для цього опускайте його в холодну воду, проте ретельно оберігайте від вологи сам електричний механізм.
Зверніть увагу
Якщо є можливість, спробуйте просвердлити не цегла, а застиглий цемент в швах. Це набагато полегшить ваше завдання і залишить кладку цілісною.