Як зберегти RTF-файли.

Збереження файлу з даними є завершальним етапом його створення або модифікації. Одним з аспектів коректного збереження документа є вибір його формату. Наприклад, RTF- файли підтримуються безліччю додатків.
Інструкція
1
Формат файлів Rich Text Format дозволяє не тільки зберігати текстові документи, але й додані в них складні елементи, наприклад, картинки, таблиці, гіперпосилання та ін. При цьому RTF- файли можна переносити з одного текстового редактора в інший в рамках однієї або різних операційних систем, що не приводить до втрати даних або зсувам на сторінці.
2
Створіть документ в будь-якому текстовому редакторі та натисніть кнопку «Зберегти». Редактор WordPad автоматично зберігає RTF- файли . У Microsoft Word виберіть рядок «Текст у форматі RTF» у полі «Тип файлу», введіть ім'я файлу і натисніть кнопку «Зберегти».
3
Основу RTF-файлу складає текст, тому створити такий документ можна і засобами програмування. Наприклад, програмісти PHP використовують для генерації текстів в цьому форматі бібліотеку PhpRtf Lite, а в мові Perl для цього був створений модуль RTF :: Writer.
4
Зберегти RTF-файл можливо, перетворивши його з не менш поширеного формату pdf. Це можна зробити за допомогою засобу Adobe Acrobat Professional. Відкрийте файл pdf, виберіть у меню команду «Зберегти як», вкажіть формат вихідного файлу.
5
Змініть параметри експортування при необхідності натисканням на кнопку «Параметри». Наприклад: зберегти обтікання текстом, макет сторінки, включити коментарі і зображення, виконати розпізнавання тексту на зображення та ін. Натисніть «Ок» і «Зберегти» у вікні збереження.
6
На жаль, при переході з формату pdf в rtf файли не завжди аналогічні свого початкового змісту. Частина інформації під час перетворення може бути втрачена.
7
RTF- файли значно «важчим» інших форматів, проте їх універсальність залучає за необхідності частого обміну інформацією з користувачами, що працюють на інших платформах.
8
Як правило, файлами формату RTF користуються любителі редактора Microsoft Word. Це дозволяє не турбуватися про можливість прочитання документа одержувачем в будь-якому іншому редакторі, включаючи самі старі версії.