Як підібрати асортимент магазину одягу.

Власники магазинів одягу знають, як складно сформувати оптимальний асортимент. Одним покупцям буде не вистачати потрібних моделей, інші, навпаки, почнуть скаржитися на занадто широкий вибір і неможливість орієнтуватися в ньому. Перш ніж закуповувати нову колекцію, подумайте, як вона впишеться в формат вашого магазина . Без жалю відмовляйтеся від зайвої товарного запасу, але не пропустіть можливості запропонувати постійним покупцям цікаву модну новинку.
Інструкція
1
Чітко визначте сегмент, в якому ви будете працювати. Від цього залежить асортиментна політика магазину. Наприклад, щоб поєднувати торгівлю дитячого, жіночого та чоловічого одягу, потрібно мати величезні площі і тримати значний товарний запас. Зупиніться на більш вузькій ніші. Продавайте тільки жіночий одяг великих розмірів, вечірні наряди або чоловічі ділові костюми та аксесуари до них.
2
Не намагайтеся умістити на невеликій площі максимальну кількість речей. Покупець не зможе відшукати потрібне в щільному ряду суконь чи костюмів. Розвісьте і розкладіть одяг так, щоб будь-яку модель можна було ретельно розглянути, а при необхідності і приміряти.
3
Вибираючи нову колекцію для магазину, дотримуйтеся улюблених публікою базових кольорів. Наприклад, закуповуючи модні топи різних кольорів, візьміть трохи помаранчевих, неоново-рожевих і ультрамаринових моделей, що привертають увагу і грунтовний запас чорних топів того ж артикулу. Помилувавшись кольоровий веселкою, більшість покупців виберуть звичний нейтральний тон.
4
Підберіть оптимальну размерную шкалу. Якщо ви помилитеся, то в кінці сезону побачите безліч «завислих» речей одного розміру. Зазвичай у молодіжній та остромодной групі неходовими вважаються великі розміри, а в класичному асортименті - найменші. Якщо ваші покупці регулярно скаржаться, що не можуть підібрати потрібний розмір, задумайтеся про розширення шкали. Однак пам'ятайте, що це тягне за собою додаткові витрати.
5
Збільшуйте суму чека. Ваше завдання - повністю екіпірувати клієнта, не даючи йому приводу звертатися в інший магазин. Якщо ви продаєте джинси, обов'язково включите в асортимент речі, з якими їх можна буде поєднувати - футболки, толстовки, топи, сорочки. Пам'ятайте, що всі ці речі повинні бути саме «джинсового», повсякденного стилю. Чи не закуповуйте класичні сорочки або блузки з рюшами - вони розраховані на зовсім іншого покупця.
6
Доповніть одежна асортимент аксесуарами. Постійні покупці марки із задоволенням придбають модні новинки - окуляри, ремені, біжутерію, шарфики або сумки. До того ж ці яскраві предмети пожвавлюють інтер'єр магазину і привертають увагу потенційних покупців. Частіше міняйте викладку, складайте готові комплекти, щоб клієнтам було зрозуміло, що і з чим носять в цьому сезоні. Аксесуари не повинні лежати мертвим вантажем - зробіть їх ефективним інструментом просування.
7
Не вмикайте в асортимент взуття. Її продаж - самостійна і досить складний бізнес. У стандартному одежному магазині зазвичай не вистачає місця для гідної викладки. До того ж вам будуть потрібні додатковий складські площі для зберігання коробок - адже кожна модель повинна бути представлена в декількох розмірах.
Відкриваючи новий магазин, підприємець неминуче стикається з проблемою підбору асортименту . При обмеженому торговому просторі необхідно віддати перевагу тим товарам, які забезпечать максимальний прибуток. Формування асортименту вимагає серйозних досліджень як на початковому етапі, так і в процесі роботи.
Вам знадобиться
  • - маркетингове дослідження;
  • - система АВС-аналізу.
Інструкція
1
Проведіть маркетингове дослідження. Виділіть ваших найближчих конкурентів, що працюють в аналогічному форматі, і проаналізуйте їх асортимент. Визначте найбільш поширені і частотні марки і групи товарів. Продумайте, чи задовольнить потенційний асортимент потреби вашої цільової аудиторії. При відсутності явних конкурентів проведіть опитування споживачів, щоб виявити їхні потреби та побажання.
2
Використовуйте принципи категорійного менеджменту. Розбийте весь планований асортимент на кілька груп, і працюйте з кожною з них окремо. Наприклад, якщо у вас м'ясної магазин, зробіть категорії «сире м'ясо», «консерви», «копчені продукти і ковбаси». Після цього продумуйте складу кожної секції, грунтуючись на результатах маркетингового дослідження, проведеного раніше. Так, в категорію «сире м'ясо» можуть входити заморожені напівфабрикати, охолоджена нарізка, охолоджені напівфабрикати з добавками, субпродукти. Проте якщо у вас - невеликий магазин у спальному районі, дану категорію краще звести до заморожених напівфабрикатах і копченостям, оскільки всі інші навряд чи будуть затребувані.
3
Закупити товар відповідно до проведених досліджень і власним прогнозам. На першому етапі робіть закупівлі невеликими партіями. Намагайтеся формувати асортиментний портфель таким чином, щоб у ньому була присутня продукція різних цінових категорій.
4
Скористайтеся принципом АВС-аналізу, який дозволить вам виявити найбільш ходові, а також самі рентабельні товари. Так, до групи А потраплять 20% товарів, які забезпечать вам 80% доходу. Вважається, що для успішного бізнесу досить контролювати лише цю групу. Втім, не варто забувати і про менш ходових категоріях В і С, які забезпечують багатство асортименту .
Корисна порада
Постарайтеся вводити в асортимент марки, які були б лише у вашому магазині. Це дозволить вам виділитися на тлі конкурентів.