Як скласти рибальську намет.

Рибальська намет є незамінною річчю під час походів з ночівлею і зимової риболовлі. Переваг у таких наметів багато, а ось головний недолік, мабуть, один - занадто хитрий механізм складання. Розібравши і встановивши палатку , можна довго мучиться з її складанням. Знаючи невеликі тонкощі всього процесу, це перестане бути для вас проблемою, і скласти палатку ви зможете без будь-яких зусиль за короткий час.
Інструкція
1
Витягніть з палатки всі зайві предмети. Перевірте, щоб намет виявилася порожньою. Акуратно згорніть її плазом, встановіть у вертикальному положенні і зафіксуйте ногами, наступивши на самий низ.
2
Візьміться двома руками за верхівку і почніть поступово скручувати на 180 градусів. Для зручності перехопите верх палатки і знову продовжите скручувати ще на 180 градусів. Кільце, яке у вас виходить під час процесу, злегка підгинайте до підлоги.
3
Складіть кільце разом з другим, що утворився внизу. Воно скрутило самостійно в той момент, коли ви згинали дріт каркаса вгорі. Обидва кільця зафіксуйте і упакуйте палатку в призначений для неї чохол.
4
Існує й інший, більш легкий і швидкий спосіб скласти палатку. Згорніть її навпіл, візьміться обома руками за краї палатки, відступивши близько 50 сантиметрів. Вершину палатки упріть в живіт або трохи нижче, дивлячись, як вам буде зручніше. Зосередьтеся, і різким рухом зведіть руки вгору. Палатку упакуйте в чохол і можете брати її в дорогу.
5
Деякі моделі наметів потрібно складати таким чином. Згорніть палатку посередині, а потім ще раз згорніть навпіл. Зафіксуйте чотири дуги разом і перекрутити два або три рази. Замотайте палатку мотузкою, щоб вона не розклалася.
6
Намети з липучками мають трохи інший механізм. Спочатку закрийте всі замки і липучки. Один з кутів вдавите всередину, тим самим отримавши щось схоже на книжкову корочку з двох половинок. Розгорніть її так, щоб кут дивився на вас. Нижні ребра палатки міцно затисніть ногами, а верхній кут почніть нахиляти вниз і трохи вперед.
Зверніть увагу
Якщо намет зносить сильний вітер, найкраще її прикріпити невеликими кілочками - не забудьте їх прибрати, коли почнете збирати свою палатку, в іншому випадку ви можете її порвати.
За останні пару десятків років новітні матеріали та технології були впроваджені і в туристичній індустрії. Сьогодні у вас є можливість, вирушивши на природу, не тягти з собою намет вагою в 10-12 кг, а взяти легкий і міцний похідний будинок, вага якого буде майже в 3 рази менше. Такі намету не промокають і не продуваються вітром. Ви зможете легко встановити її в поодинці, а при необхідності - зібрати палатку швидко, упакувавши її в рюкзак або спеціальний чохол.
Інструкція
1
Найпоширенішими з сучасних наметів є купольні, що мають форму півсфери, які встановлюються на каркасних дугах. Більшість з них - двошарові, з зовнішнім тентом і внутрішньої наметом, яка кріпиться до нього спеціальними гачками. Встановлюються такі намети за допомогою сталевих кілочків.
2
Збирати палатку краще, коли вона суха. Тому, якщо перед цим йшов дощ, тент необхідно просушити, щоб матеріал не запліснявів. Обійдіть палатку по периметру і витягніть з петель все кілочки, розв'яжіть розтяжки. Щоб зібрати палатку швидко, відразу складайте кілочки і каркасні дуги в призначені для них окремі мішечки.
3
Зніміть верхній тент, витягнувши з нього каркасні дуги. Застебніть всі блискавки і складіть його навпіл. Покладіть складений тент на землю поряд з наметом. Перевірте, чи не залишилося речей у внутрішній частині намети.
4
Витрусіть гілки, листя та сміття, якщо вони потрапили всередину, вивернувши цю частину намети навиворіт. Застебніть москітні сітки і блискавки, складіть дно внутрішньої частини палатки навпіл так, щоб її матер'яна частина виявилася всередині. Ще раз складіть його навпіл уздовж довшої сторони получившегося прямокутника.
5
Покладіть цей прямокутник посередині знятого і складеного тенту. Почніть скачувати внутрішню частину намету в трубочку, підвертаючи всередину краю тенту. Намагайтеся, щоб получающийся «кокон» був якомога більш щільним. Потім покладіть його в чохол про намету або в рюкзак. Мішечки з кілочками і каркасними дугами помістіть разом з ним. Закрийте блискавку чохла, якщо намет транспортуватиметься в ньому. Збірка палатки забере у вас не більше 3-4 хвилин, навіть якщо ви будете робити це один.
Корисна порада
В тому випадку, коли просушити палатку в лісі не вдалося, не забудьте зробити це, коли повернетеся додому. Її можна розвісити на балконі міської квартири, а потім зібрати в тому ж порядку.