Як перевірити блок живлення телевізора. Як зробити з телика трансформатор блок живлення.

При виході телевізора з ладу його ремонт найправильніше доручити фахівцеві. Але якщо ви вмієте поводитися з тестером (мультиметром) і тримати в руках паяльник, можете спробувати відремонтувати телевізійний приймач самостійно.
Вам знадобиться
  • - тестер (мультиметр);
  • - дві лампи розжарювання на 60-100 Вт;
  • - паяльник і припой;
  • - викрутка під хрест;
Інструкція
1
Несправності телевізора можуть носити самий різний характер. Якщо він при включенні взагалі не подає ознак життя, спочатку перевірте наявність напруги в розетці. Якщо воно є, вимкніть телевізор від мережі, зніміть задню кришку. Потім перевірте шнур харчування і вимикач. У тому випадку, якщо напруга надходить на блок харчування, можна припустити його несправність.
2
Спочатку уважно огляньте блок живлення. Звертайте увагу на потемнілі резистори й роздувся конденсатори. У справного конденсатора верхівка плоска - якщо вона роздута, можна припустити, що він пробитий. Не забудьте оглянути зворотний бік плати. Перевірте, чи немає пробоїв між доріжками, чи надійно впаяні деталі. Якщо зовні блок живлення справний, огляньте блок рядкової розгортки - він самий навантажений, несправності в ньому виникають досить часто.
3
У тому випадку, якщо зовнішній огляд блоків телевізора не дозволив виявити несправність, почати її пошук слід з перевірки живлячих напруг блоку харчування. Швидше за все, у вас немає схеми телевізора, тому знайдіть її в інтернеті. За схемою визначте, який роз'єм блоку живлення йде на вихідний каскад рядкової розгортки, і відключіть його (шукайте напруга живлення 110-160 В). Замість нього підключіть звичайну лампу розжарювання потужністю близько 100 Вт.
4
Якщо окремого роз'єму немає, треба отпаять один з елементів вихідного ланцюга даного напруги на блоці живлення і підключити лампу. При першому включенні сам блок живлення теж підключіть через другу лампу. У тому випадку, якщо вона яскраво спалахне, в блоці живлення є несправність. Подивіться по схемі, які елементи БП можуть бути несправні (пробиті) і безпосередньо пропускають через себе струм на лампу.
5
Ситуація, коли лампа загоряється і тут же гасне або слабо світиться, говорить про справність вхідних ланцюгів блоку живлення. Лампу на вході можна відключити і подальшу перевірку проводити без неї.
6
Перевірку блоку живлення почніть з вимірювання напруги на навантаженні (підключеної лампі). Подивіться по схемі, яка напруга має бути присутнім. Воно може бути зазначено як на роз'ємі блоку живлення, так і на контрольних точках. Напругу живлення може бути зазначено у висновку первинної обмотки рядкового трансформатора. Воно повинно бути в межах 110-150 В, в залежності від розміру екрана телевізора.
7
Якщо напруга значно вище, в районі 200 В, перевірте елементи первинного ланцюга БП, що відповідають за його формування. Особливу увагу зверніть на електролітичні конденсатори. Зовні справний, але старий конденсатор може мати низьку ємність, що і призводить до підвищення вихідної напруги. При зниженому ж слід перевірити вторинні кола БП. Звертайте увагу на конденсатори і діоди в ланцюгах живлення рядкової і кадрової розгортки.
8
У тому випадку, якщо всі напруги відповідають нормі, несправність слід шукати в інших блоках телевізора. У першу чергу в рядковій розгортці.
Зверніть увагу
Пам'ятайте про те, що в працюючому телевізорі присутні високі напруги, небезпечні для життя! Не торкайтеся кінескопа і живить його ланцюгів.