Як зробити причіп для легкового автомобіля. Як зробити туристичний причіп для легкового автомобіля.

Невеликий причіп може стати гарною підмогою для автомобіліста. На ньому зручно перевозити вантажі, по габаритах не вміщаються в салоні або багажнику. На ринку сьогодні представлена велика кількість причепів найрізноманітніших моделей. Але в деяких випадках зручніше не купувати готову конструкцію, а змайструвати її у відповідності зі своїми вимогами до місткості і зручності використання.
Вам знадобиться
 • - сталевий швелер;
 • - листова сталь;
 • - фанера;
 • - алюмінієві трубки;
 • - ходова частина;
 • - колеса;
 • - електрообладнання;
 • - матеріал для тенту;
 • - інструменти для роботи з металом;
 • - кріпильні елементи;
 • - зварювальний апарат.
Інструкція
1
Складіть перелік основних вузлів і деталей причепа. Він повинен включати раму з дишлом, кузов, підвіску, пристрій гальмування, зчіпний пристрій, дуги, тент, систему світлової сигналізації та електрообладнання.
2
Накресліть схему причіпного пристрою. Відобразіть на кресленні лінійні розміри і взаємне розташування основних частин причепа. Зручно виконати креслення в трьох проекціях. Використовуйте складене зображення при збірці конструкції.
3
Раму причепа зробіть прямокутної. Для її виготовлення використовуйте сталевий швелер перетином 25х50 мм. На передніх кінцях лонжеронів закріпіть тягово-зчіпний пристрій. На середній поперечці розташуйте кронштейни для кріплення амортизаторів. Знадобляться також кронштейни для кріплення бампера до задньої поперечки.
4
Кузов причепа зваріть з листової сталі товщиною не менше 0,6 мм. Ребра і верхню частину кузова підсильте сталевими ріжками. З товстої фанери виготовте за розмірами рами днище кузова, зміцнивши його металевими смугами. У верхній частині бортів передбачте гнізда для установки дуг і гачки, за допомогою яких буде кріпитися тент.
5
Для виготовлення ходової частини використовуйте підвіску (передній міст), взяту від старої мотоколяски. Колеса для причепа також візьміть від мотоколяски типу СЗД. Доповніть торсійну підвіску пружинно-гідравлічними амортизаторами від мотоцикла «Урал».
6
В якості зчіпного пристрою візьміть стандартне, яке встановлюється на тягачах. Корпус зчіпки закріпіть на дишлі рухомим чином, а не жорстко. Це дозволить передавати виникає при гальмуванні інерційне зусилля на гідравлічні гальма.
7
Оснастіть причіп пасивної гальмівною системою. Вона істотно підвищує безпеку при буксируванні на гірських дорогах і затяжних спусках. Відрегулюйте гальма так, щоб була виключена блокування коліс у разі екстреного гальмування.
8
Завершіть монтаж причепа установкою електрообладнання. Проводку виконайте по однолінійної схемою. Підключіть всі необхідні світлові прилади (покажчики повороту, стоп-сигнали, габаритні вогні) до бортової мережі автомобіля. Оснастите борта причепа світлоповертачами.