Як виховати в дитині працьовитість.

Прищеплювати малюкові любов до праці треба з самого раннього дитинства. Доклавши трохи зусиль, ви виховаєте дитину, яка в майбутньому стане вашим головним помічником.
Інструкція
1
Зовсім маленьким карапузам поступово прищеплюйте навички самообслуговування. Привчайте дитину самостійно вмиватися, користуватися рушником, чистити зуби і застібати ґудзики. Спочатку доведеться йому допомагати, але будьте терплячі, скоро він навчиться все це робити сам.
2
Особистий приклад - найкращий учитель. Навряд чи в сім'ї ледачих і пасивних батьків малюк виросте трудоголіком. Чи не проганяйте дитини, якщо він захоче допомогти вам або просто подивитися, чим ви зайняті. Покажіть і розкажіть йому, що саме ви робите і навіщо. Таким чином, ви передаєте малюкові свій досвід.
3
Доручіть дитині виконання нескладної домашньої роботи. Почніть з простих завдань. Навчіть його прибирати свої іграшки, посуд зі столу, поливати кімнатні квіти, доглядати за своїм взуттям і складати в шафу одяг.
4
Поділіться з маленькими господарочками секретами кулінарії, а тато хай присвятить сина в тонкощі чоловічої роботи. Хоча, це умовний поділ, якщо хлопчик захоче навчитися готувати, допоможіть йому в цьому.
5
Коли діти підростають, вони часто просять купити їм домашнього вихованця. Погоджуйтеся за умови, що частина обов'язків по догляду за твариною малюк візьме на себе. Відповідальність і турбота про улюбленця дисциплінують дитини і дозволяють відчувати важливість і значимість своєї праці.
6
Враховуйте індивідуальні особливості та вік дитини. Він не повинен вибиватися із сил, виконуючи ваше доручення. Обов'язково хваліть і дякуйте дитини за виконану роботу. Заохочуйте трудову ініціативу малюка і радійте разом з ним якісно виконаному завданню. Придумайте невелику винагороду за виконання особливо важких доручень.
7
Ніколи не карайте дитину працею: «Ти мене не послухав, в покарання вимий підлогу в своїй кімнаті». Цим ви тільки відіб'єте бажання трудитися і допомагати батькам. Не варто відразу піддавати суворій критиці результат дитячої праці, просто тактовно поясніть і покажіть, як правильно виконувати ту чи іншу роботу.
Працьовитість - якість, властиве не всім людям. Працьовита людина відчуває задоволення від трудового процесу та результатів своєї праці. Як же бути іншим?
Інструкція
1
Для якісного виконання трудових дій необхідно докласти старання. Це може зажадати чимало зусиль. Якщо ви вирішили перебороти свою лінь, підійдіть до цього серьезно.Определіте мотив вашої трудової діяльності. Від мотивації залежить настрій на роботу. Для когось це буде заробітна плата, а для кого-то кінцевий результат.
2
Продумайте план дій, кошти, матеріали для виконання. Розбийте трудовий процес на етапи. Так буде простіше виконати всю роботу. Після закінчення виконання кожної частини, придумайте собі невелику винагороду (часточку шоколаду, перерву і т.п.).
3
Виконавши весь обсяг роботи, порівняйте кінцевий результат з задуманої метою. Якщо ви все зробили правильно, то вони співпадуть. Це повинно принести моральне задоволення. Дуже добре, якщо вашу роботу оцінять інші люди. Це підніме вашу самооцінку і дасть можливість повірити в себе. Всі зауваження приймайте спокійно. Критика допомагає побачити недоліки і врахувати їх у майбутньому.
4
Намагайтеся в кожній справі бачити плюси. Робота, яка подобається, виконується більш якісно.
5
Привчіть себе доводити почату справу до кінця. З часом це увійде в звичку і позитивним чином відіб'ється на вашому трудовому процесі. Не давайте ліні опанувати вами. Давши один раз слабину, ви можете знову опинитися в її влади.