Як продовжити життя батареї ноутбука. Як правильно відкрити кришку акумулятора на ноутбуці.

Щоб продовжити термін служби мобільного комп'ютера, цей пристрій необхідно правильно обслуговувати. У даному випадку мова йде не тільки про своєчасну чищенні внутрішніх елементів, але і про правильній експлуатації акумуляторної батареї.
Інструкція
1
Середній термін служби акумуляторів ноутбуків становить 4 роки. При невірному використанні цього елемента живлення ви вже через рік будете спостерігати значне зменшення максимального заряду батареї. Першим справу перевірте АКБ під час покупки ноутбука .
2
Для цього підключіть мобільний комп'ютер до мережі змінного струму і дочекайтеся повної зарядки елементу живлення. Індикатор, розташований в системному треї операційної системи, повинен показувати 98-100%. Якщо рівень заряду не перевищує 97%, ви маєте справу з неякісною батареєю. Не купуйте ноутбук з подібним елементом живлення.
3
Відразу після покупки мобільного комп'ютера проведіть кілька циклів зарядки-розрядки батареї. Підключіть АКБ до ноутбука. Не вмикайте комп'ютер. Підключіть до пристрою блок живлення і почекайте, поки акумулятор повністю зарядиться.
4
Після цього відключіть блок живлення і включіть ноутбук. Використовуйте пристрій доти, поки не відбудеться його автоматичне виключення. Повторіть даний цикл 3-4 рази.
5
Чи не витрачайте ресурс акумуляторної батареї даремно. Якщо у вас є можливість витягти АКБ і підключити ноутбук до мережі змінного струму, використовуйте її. При постійній роботі з використанням акумулятора намагайтеся не підключати блок живлення до тих пір, поки рівень заряду АКБ не опуститься нижче 10%.
6
Не зберігайте тривалий час повністю розряджений акумулятор. Якщо ви плануєте довгий час не використовувати елемент живлення, зарядіть його до 40-50% перед отриманням.
7
Пам'ятайте про те, що акумуляторна батарея допомагає запобігти поломку важливих елементів ноутбука під час стрибка напруги. Не приєднуйте ноутбук до ненадійних розеток. Відсутність стабільного напруги в мережі також може призвести до псування батареї.
Абсолютно кожен власник портативного персонального комп'ютера рано чи пізно стикається з тим, що батарея починає погано тримати заряд і дуже швидко розряджається. Це дуже сильно засмучує, так як ноутбук призначений для роботи в тих місцях, де немає розетки. У таких випадках вихід тільки один - придбати новий акумулятор для вашого залізного друга. Але що потрібно робити для того, щоб ця процедура повторювалася якомога рідше?
Вам знадобиться
  • Керівництво по експлуатації ноутбука.
Інструкція
1
Перш за все варто нагадати, що в комплекті з усіма ноутбуками поставляється технічний паспорт, в якому ви можете знайти правила експлуатації вашого ноутбука. У паспорті є параграф про обслуговування батареї. У ньому вказані всі правила, яких необхідно дотримуватися. Вони дуже прості, але далеко не всі дотримуються їх, тому батарея дуже швидко починає втрачати свої якості.
2
Після покупки нового ноутбука не ставте його відразу на зарядку. Нехай він пропрацює до повного розряду батареї. Пам'ятайте, що для хорошої функціональності вашого ноутбука необхідно після покупки призвести 2-3 повних циклу розрядки-зарядки батареї. Не зберігайте довгий час батарею повністю розрядженою або зарядженої, так як таке зберігання може завдати батареї величезної шкоди. Якщо ви не плануєте найближчим часом експлуатувати ноутбук, то залиште батарею зарядженою приблизно наполовину і дістаньте її з ноутбука. Намагайтеся не використовувати ноутбук при температурі вище 35 градусів, так як це може значно скоротити час роботи батареї. Варто зазначити, що використання ноутбука на критично низькій температурі також не рекомендується.
3
Намагайтеся уникати часткової зарядки вашої батареї, так вона зменшує термін служби. Завжди заряджайте батарею повністю. Не варто також ставити ноутбук на зарядку до повного розряду батареї. Пам'ятайте про необхідність повної розрядки акумулятора кожні 1-2 місяці. Не варто купувати акумулятори про запас, так як вони починають старіти і втрачати свої якості відразу після покупки. Купуйте новий акумулятор тільки при виникненні необхідності в цьому.
4
Також продовжити час роботи ноутбука від акумуляторної батареї допоможе настройка роботи процесора і відеокарти. Процесор споживає найбільше енергії. Особливо багато енергії з'їдають потужні процесори. У кожному ноутбуці є кілька типів енергозбереження, з яких можна вибрати найоптимальніший. Збільшення обсягу оперативної пам'яті також допоможе збільшити час роботи, так як при достатньому її кількості комп'ютер не звертатиметься до жорсткого диска для виділення додаткової віртуальної пам'яті. У ноутбуці зазвичай предустановлено багато програм, якими ви зазвичай не користуєтеся. Вимкніть їх, щоб вони не споживали додаткові ресурси жорсткого диска. Також необхідно відключити додаткові функції і сервіси, якими ви не користуєтеся, оскільки вони також споживають енергію в режимі очікування.