Як позбавитися від шуму комп'ютера.

Сучасні комп'ютери здатні вирішувати великий обсяг завдань. Однак за багатство вибору доводиться платити. Потужні процесори і швидкі відеокарти потребують охолодження, блоку живлення також необхідний холодне повітря. Вже через п'ять хвилин роботи комп'ютер гуде як пилосос і неприємно скрипить усіма монтажними шайбами корпусу. Щоб уникнути подібного ефекту, досить замінити деякі деталі комп'ютера і уважно поставитися до місця його установки.
Вам знадобиться
  • - звукоізолююча прокладка корпусу і монтажного кріплення;
  • - звуковбирний корпус;
  • - вентилятори процесора;
  • - викрутка.
Інструкція
1
Увімкніть комп'ютер. Запустіть будь ресурсномістке додаток. Найкраще підійде гра, в якій є значне навантаження на центральний процесор і відеокарту комп'ютера. Необхідно почекати 10-15 хвилин. В цей час всі основні системи комп'ютера повинні працювати на піку своєї потужності.
2
Зупиніть запущене застосування. Вже через 5-10 хвилин звук, видаваний вентиляторами охолодження, повинен зменшитися, а потім і зовсім зникнути. Триваючий шум свідчить про проблеми охолодження комп'ютера. Потужності кольорів не вистачає, і тому вони працюють весь час поки функціонує система, що призводить до значного скорочення терміну їх експлуатації, а також перегріву процесора і відеокарти. З цієї ж причини комп'ютер стає постійним дратівливим джерелом шуму.
3
Щоб виправити ситуацію, встановіть нові кулери. Зупиніть свій вибір на тих, що мають спеціальну безшумну конструкцію і термостатичний контроль. Лопаті таких вентиляторів працюють досить швидко і в той же час не створюють додаткової шумового навантаження.
4
Якщо комп'ютер продовжує натужно гудіти, спробуйте підібрати інший корпус, в якому вже встановлений потужний вентилятор. Можливо, в такому випадку не знадобляться додаткові кулери. Зверніть увагу на вентиляційні отвори в самому корпусу. Їх має бути багато, щоб відбувався природний відвід тепла від блоку живлення.
5
Прислухайтеся до характеру шуму, який видає комп'ютер. Іноді проблема полягає не стільки в вентиляторах, скільки в кріпленні корпусу. Купите і встановите спеціальні прокладки, а також ізолюючі шайби, що виключають виникнення шумового резонансу.
6
Переставте ПК в інше місце, якщо шум відбувається через контакт корпусу з підлогою або частинами столу. Придбайте в магазині спеціальні підставки-ніжки, що поглинають вібрацію.
7
Встановіть всередину корпусу звукоізолюючі прокладки із спеціального поролону. Візьміть викрутку і методично підтягніть всі з'єднання всередині корпусу ПК. Огляньте стан зовнішнього монтажного кріплення. Якщо необхідно, замініть всі шайби і гвинти з металевих на пластикові, щоб ще більше знизити вібраційний шум.