Як надати першу допомогу обмороження.

Пошкодження шкіри та інших тканин організму, що виникло в результаті тривалого впливу низьких температур, називається обмороженням. Результат захворювання нерідко залежить від того, наскільки швидко і правильно буде надана перша допомога .
Інструкція
1
Поєднання низької температури повітря, сильного вітру і високої вологості є найбільш несприятливим для людини, що довгостроково знаходиться на вулиці. При такій погоді виникає спазм судин і, як наслідок, порушення кровообігу. Якщо це триває тривалий час, тканини не отримують достатню кількість кисню, що в свою чергу може призвести до розвитку некрозу. Найчастіше обмороження поєднується із загальним переохолодженням організму, тому перша допомога потерпілому повинна бути комплексною.
2
Найбільш схильні обмороженню вуха, ніс і кінцівки. У легких випадках потерпілий відчуває оніміння пошкодженої ділянки тіла і відзначає блідість шкірного покриву. Не надаючи сильного тиску, розітріть руками обморожені місця. У міру зігрівання шкіра почервоніє, виникне незначний набряк. Змастіть пошкоджену ділянку тіла спиртом або антисептичним розчином і накладіть ватно-марлеву пов'язку.
3
При обмороженні другого ступеня утворюються пухирі, наповнені прозорим або серозно-кров'яним вмістом. Правда відбувається це не в момент переохолодження, а через кілька годин, коли потерпілий вже доставлений в тепле місце. Якщо ви знаєте, що людина піддавався впливу холоду тривалий час, утримайтеся від проведення зігріваючого масажу. Укутайте потерпілого і накладіть на уражені тканини теплоизолирующую пов'язку, що складається з декількох шарів вати і марлі, накритих зверху клейонкою. Дайте хворому спазмолітичний засіб, наприклад, папаверин або но-шпу.
4
При обмороженні третього і четвертого ступеня глибина ураження тканин настільки серйозна, що самолікування не тільки не допоможе, але і зашкодить. Якщо є можливість накласти теплоизолирующую пов'язку, зробіть це перед доставкою потерпілого до лікарні. Якщо пов'язку робити ніде і ні з чого, викличте швидку допомогу.
5
Так як обмороження в більшості випадків поєднується із загальним переохолодженням організму, докладіть зусиль, щоб якнайшвидше зігріти потерпілого. Дайте йому теплу їжу і питво, зніміть з нього промерзлу одяг, налийте гарячу ванну. Слідкуйте, щоб людина не занурював у гарячу воду обморожені частини тіла. Це лише погіршить його стан.
Надаючи допомога , людина відчуває себе великим, щедрим, чуйним, сильним. Найкращі переживання наповнюють серце, навіть якщо допомога здійснена в таємниці. На жаль, радість може захмаритися, якщо допомога надана не тому, хто її потребує. Часто шахраї і ледарі просять гроші або речі, не бажаючи працювати. Є кілька принципів, якими варто керуватися, щоб уникнути подібної ситуації.
Інструкція
1
Визначте, якого роду допомога ви готові надавати людям. Ваша допомога може бути виражена в різній формі. Наприклад, Альфред Нобель заснував премію, яка вручається кращим вченим і громадянам в декількох сферах діяльності. Нобелівську премію отримували і небагаті вчені, для яких вона була великим благом.Некоторие люди воліють надавати допомога іншим не грошима або матеріальними ресурсами, а своїм часом. Наприклад, можна відвідувати інвалідів, читати з ними книги. Аналогічно ви можете вибрати особливих людей або особливі обставини, в яких буде надаватися ваша допомога .
2
Прийміть рішення про терміни вашої допомоги. Ви можете скласти цілий план на роки вперед. У цьому плані пропишіть, якого числа ви будете відокремлювати частину грошей, часу або інших ресурсів. Письмовий план допоможе вам не відступати від мети і не забувати про добрі наміри. Адже наміри багатьох людей так ніколи і не переходять в реальні дії.
3
Подумайте, чи буде ваша допомога таємницею або навпаки, про неї повинні знати інші. Деякі підприємства будують дитячі майданчики, спортивні об'єкти, а потім всюди про це розповідають, створюючи собі імідж. За це їх засуджують в приватних розмовах. Але якби директора цих компаній не мали іміджевих мотивів, можливо, допомога взагалі нікому не була б надана. Якби не Нобелівська премія, більшість людей в цьому світі ніколи не дізналися б про те, що колись жив Нобель.Определіте ваші мотиви. Якщо хочете "отримувати нагороду тут і зараз", так і робіть. Якщо віддаєте перевагу, щоб про вашу допомогу не знав ніхто, так і поступайте. У будь-якому випадку, нехай від вашої допомоги комусь стане світліше і легше на землі.
4
Дотримуйтесь вашим планом рік за роком.
Зверніть увагу
Допомога може бути запланованої, а може бути спонтанною. Кожну хвилину хтось потребує операції, на яку немає грошей. Навколо нас постійно є люди, яким треба допомогти перенести важку сумку. Будьте готові до несподіваних ситуацій, якщо ваше серце розташоване творити добро.
Корисна порада
Вивчайте, якого роду допомога необхідна людям. У книгах великих людей сказано, як на початку шляху хтось допоміг їм стати на ноги. Читайте такі книги і міркуйте, чи можете ви надати комусь подібну допомогу.