Як робити вироби з повсті.

З кожним днем стають все популярнішими зроблені своїми руками вироби з повсті - намиста, сумочки, квіти, іграшки. Дуже люблять робити вироби з повсті діти, розвиваючи одночасно тягу до творчості і дрібну моторику. Спробуйте створити свій твір мистецтва, для цього вам буде потрібно лише невеликий набір матеріалів, найпростіші інструменти і фантазія.
Вам знадобиться
  • - непряденая шерсть, краще декількох кольорів;
  • - різні волокна для прикраси (шовкові або вовняні нитки, шматочки тканини;
  • - поліетиленова плівка «з бульбашками»;
  • - рушники;
  • - мило;
  • - ємність для води.
Інструкція
1
Виріжте з поліетилену «з бульбашками» шматок такого розміру, щоб він виявився трохи більше планованого зразка. Врахуйте, що шерсть сяде приблизно на 1/3, тобто, щоб отримати зразок шириною 20 см, вам треба укладати шерсть на ширину 30 см, а шматок поліетилену повинен бути не менше 32 см. Покладіть вирізаний шматок поліетилену на стіл бульбашками догори.
2
Почніть укладати шерсть. Візьміть в одну руку пасмо шерсті, а другий витягайте з неї плоскі пасма. Зверніть увагу, руки повинні бути абсолютно сухими. Пасма укладайте зверху вниз, в одному напрямку, намагаючись домогтися рівномірного полотна. Деякі пасма укладіть внахлест, по можливості закрийте всі розрідженості.
3
Наступний шар укладайте вже зліва направо. Точно так само акуратно витягайте пасма і укладайте їх поруч один з одним, закриваючи всю поверхню зразка.
4
Чергуйте горизонтальні і вертикальні шари, для першого разу зробіть 4-6 шарів, а в наступний раз вирішите - збільшити або зменшити кількість шарів для зміни товщини повсті.
5
Щоб отримати двосторонній повсть, верхні шари робіть іншого кольору. Якщо ви хочете створити панно, прикрашене смугами, квітами, точками і іншими елементами, на останній шар укладіть прядки іншого кольору, шовкові, вовняні, лляні нитки, шматочки тканини і т.д. в потрібному порядку. Врахуйте, що шовкові нитки, шматочки тканини не сядуть разом з шерстю, тому підуть хвилями.
6
Намочіть готову композицію з розпилювача (або просто руками) так, щоб половина площі була вкрита краплями. Зверху накрийте її таким же шматком плівки, попередньо змастивши його милом. Притисніть, розгладивши поверхню, в результаті вся шерсть всередині повинна стати вологою.
7
Зніміть плівку, намильте руки і тихенько почніть притискати і прихлопувати шерсть. Коли зразок буде достатньо намилився, закрийте його плівкою і переверніть, почніть намалювати з цього боку. Мило допоможе волокнам вовни швидше проникнути всередину і переплестися між собою.
8
Тріть, додаючи мило, з обох сторін. Щоб води було менше, покладіть зразок не рушник, скачайте і трохи притисніть.
9
Через деякий час ви помітите, що волокна зчепилися і вже не рухаються. Полегшите роботу, замотавши зразок разом з плівкою в трубочку і покатавши його як качалку. Розгорніть, знову загорніть в протилежному напрямку. Катайте так кілька разів.
10
Коли повсть буде готовий, прополощіть його в декількох водах з додаванням оцту. Розправте і висушіть на плоскій поверхні. Якщо в якийсь момент ви вирішите, що повсть недостатньо звалятися, намочіть його і продовжите процес.
11
Щоб зробити намисто з повсті або інші предмети об'ємної форми, підберіть відповідну основу, наприклад, пластмасові кульки. Потім закрийте їх декількома шарами вовняних волокон, чергуючи напрямок шарів. Тріть кульки з милом, змушуючи шерсть звалятися, потім промийте водою.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mfx_KVH7Qr0