Як відновити хромоване покриття.

Якщо автомобіль можна забарвити на будь станції технічного обслуговування, то хромовані деталі відновити набагато важче. Однак якщо ви знайомі з фізикою і хімією, а також знайдете необхідні матеріали, то зможете відновити хромоване покриття самостійно.
Вам знадобиться
  • - шліфувальна машина;
  • - бензин або гас;
  • - неметалічна посуд;
  • - гальванічна станція;
  • - вимірювальне обладнання (ваги, термометр);
  • - хімічні реактиви та електроліти.
Інструкція
1
Деталі, на яких необхідно відновити покриття, обробіть шліфувальними інструментами, щоб видалити всі нерівності, зачистити ризики і раковини. Спочатку шліфуйте поверхню грубими наждаковими насадками, потім поступово зменшуйте номер, аж до повстяних і фетрових насадок. В результаті ви повинні отримати гладку рівну поверхню.
2
За допомогою бензину чи гасу знежирте поверхню. Змочіть щітку в рідині і очистіть деталь від бруду, плям, іржі і окалини. Якщо деталь сильно забруднена, проводите обробку в декількох ваннах, заповнених бензином або гасом.
3
Змийте сліди лугу спочатку в гарячій, потім в холодній воді. Якщо необхідно, додатково проведіть травлення, щоб позбутися від залишилися слідів окалини або оксидів.
4
Безпосередньо перед зануренням деталі в гальванічну ванну проведіть декапирование, воно допоможе виявити структуру металу і забезпечить краще зчеплення. Як розчин візьміть суміш соляної (5%) і сірчаної (10%) кислот, а також води (85%). Щільність струму не повинна перевищувати 10А/дм2. Після декапірованія промийте деталь в теплій воді, намагаючись не торкатися до неї руками.
5
Проведіть меднение деталі за допомогою пірофосфатних або кислих електролітів. Спочатку декапируют виріб в 10% -ому розчині пірофосфатногокіслого натрію 5-10 хвилин, при кімнатній температурі. Щільність струму при цьому повинна складати 5-6А/дм2.
6
Для нарощування шару після пірофосфатная або ціаністого меднения застосуєте електроліт з сірчаної кислоти (50-75 г/літр) і сірчанокислої міді (200 г/літр) при щільності струму 1-2 А/м2. Не забудьте фільтрувати електроліт в кислих ваннах.
7
Проведіть хромування деталі. Деталь з'єднайте з під'єднаним до негативного джерела струму, перевірте надійність контакту. Краще заздалегідь підготувати пристосування, за допомогою яких деталь буде занурена в ванну, щоб забезпечити зручність роботи і мінімальні втрати напруги.
8
Як електроліту використовуйте наступний склад: криолит - 0,2 г/літр, хромовий андігрід - 250 г/літр, азотнокислий натрій - 3-5 г/літр, хромін - 2-3 г/літр. Починайте з щільності струму 25-30 А/дм2, через 1-2 хвилини збільште її до 20 А/дм2. В такому режимі продовжуйте процес 7-10 хвилин при кімнатній температурі.