Як обшити кермо.

Удосконалювати своє авто, це борг кожного автомобіліста. Є нововведення, які варто робити тільки в спеціалізованих сервісах, є й такі, які можна зробити самому. Проте варто бути більш ніж акуратним із самостійними доробками салону авто. Якщо Ви не впевнені у своїх силах і знаннях, то краще довірити тюнінг авто професіоналам.

Однією з найважливіших деталей в сприйнятті авто, безумовно, стає кермо. Якщо Ви хочете змінити щось в авто, то почати з керма буде розумно. Крім того, це та частина, змінити яку буде відносно просто. Щоб обшити кермо потрібно виконати наступну последовательность.Сначала виберете матеріал, яким будете обтягувати кермо. Краще якщо це буде щільний і приємний на дотик матеріал. Ідеальний варіант, це, звичайно ж, натуральна шкіра або якісний шкірозамінник. Виходячи з розмірів керма, прикиньте розмір відрізу, з якого Ви будете кроїти. Краще зробити це заздалегідь, щоб в останній момент не з'ясувалося, що чогось не хватает.Теперь вам потрібно взяти аркуш ватману і намалювати на ньому викрійку - лекало для керма. Так як кермо круглої форми, то лекал доведеться виготовити багато. Ріжте папір доти, поки лекало ідеально не ляже на вигин руля.Чтоби правильно вирізати деталі з шкіри потрібно знати деякі нюанси роботи зі шкірою. Додайте лекало на виворітного стороні шкіряного відрізу, притисніть лекало до шкіри і акуратно окресліть його форму шилом. Вирізати деталі краще спеціальним ножем. Якщо такого немає, візьміть, або дуже гострий ніж, або ножиці. Коли деталь готова, по її краях потрібно зробити ряд отворів. Отвори повинні бути зроблені досить далеко від краю деталі і один від одного. З решти обрізків потрібно вирізати довгий шнурок, а можна використовувати куплений окремо, вже готовий шнур. Крім того, для виду варто взяти готову шкіряну деталь і обпалити паяльником. Робити це варто тільки тим, хто знає, як працювати з паяльником. В іншому випадку, можна нашкодити собі, шкіряні вироби та паяльніку.Теперь можна починати кріпити шкіру на кермо. Пам'ятайте для того щоб обшити кермо шкірою, потрібно попередньо зняти з керма старе покриття. Коли все зайве буде знято, можна приступати до обтягуванню. Для цього прикладіть шкіряну деталь до керма і «зашнуруйте» її. Акуратна і щільна шнурівка буде добре виглядати. Крім того, шнурівка дозволить приховати можливу неточність, допущену при створенні лекал.

Водій, якому багато годин доводитися управляти автомобілем, незалежно від сезону року, знає не з чуток, що таке пластиковий кермо , і який дискомфорт при водінні забезпечують спітнілі долоні рук. І якщо хоча б один раз йому пощастило керувати автомобілем, рульове колесо якого обшито шкірою, він зробить все можливе для того, щоб його кермо також володів подібним аксесуаром.
Вам знадобиться
  • - шкіра (бажано, автомобільна) - 0,5 кв.м,
  • - шевське шило,
  • - ножиці,
  • - швейна машинка.
Інструкція
1
У будь-якому кушнірські справі основа основ - форма. Обміряємо рульове колесо: довжину обода (по внутрішньому і зовнішньому діаметру), діаметр обода керма і відстань між спіцамі.На основі отриманих даних на папері робиться ескіз викрійки. В місцях майбутніх швів, по зовнішньому діаметру додайте 5 мм, а по внутрішньому - зменшіть 5 мм. Після чого макет майбутнього чохла на кермо виготовляється із тканини, але краще використовувати шкірозамінник.
2
Настав момент примірки. Наклавши макет чохла на рульове колесо, шилом на місці зшивається останній поперечний шов. Якщо удача супроводжувала заходу, і чохол задовольняє майстра, приступають безпосередньо до його виготовлення з основного матеріалу.
3
В тих же випадках, коли бажаного результату не вдалося досягти з першого разу, конфігурація викрійок коригується, а потім підігнані викрійки зшиваються по поперечним швах. Все, крім останнього шва, на якому прошивається тільки середина, а краю зшиваються виключно на кермі.
4
На фінішній стадії зшитий на машинці чохол накладається на рульове колесо. В першу чергу шилом зшиваються непрошитий краю останнього шва. Після чого приступають до зшивання внутрішніх країв чохла. Для даної процедури використовуються шило і шовкова або лавсановая нитка. Крок шва - 3-5 мм.