Як визначити несправність котушки запалювання. Як перевірити котушку на citroen c5.

Котушка запалювання є різновидом індукційної котушки - високовольтного автотрансформатора, що використовує сплеск самоіндукції в первинній обмотці. Її несправність може полягати в обриві будь-який з обмоток, а також в наявності короткозамкнених витків і пробоїв.
Інструкція
1
Знеструмивши бортову мережу, вимкніть і зніміть котушку запалювання. Замалюйте, як вона була підключена. Огляньте її візуально. На її пластмасових деталях не повинно бути відколів - вони можуть бути причиною пробоїв. Якщо корпус бобіни забруднений, очистіть його - бруд може викликати витоку високої напруги.
2
Перевірте котушку на відсутність обривів. Для цього використовуйте звичайний омметр. Продзвоните спочатку первинну, потім вторинну обмотку. Перша повинна мати дуже малий опір, друга - набагато більше, але головне в тому, що ні і тієї, ні в іншої воно не повинно бути близьким до нескінченності. Якщо обірвана хоча б одна з обмоток, бобіна несправна. Врахуйте, що загальним висновком є корпус котушки. Не торкайтеся при прозвонке висновків і металевих частин щупів, щоб не отримати неприємний удар напругою самоіндукції.
3
Переконавшись, що обривів в обох обмотках немає, перевірте котушку на наявність короткозамкнених витків. Візьміть іншу бобіну того ж типу, свідомо справну. Підключіть до вторинної обмотки вольтметр змінного струму. Подайте на первинну обмотку синусоїдальний сигнал частотою в декілька десятків герц і амплітудою близько 2 В. Запишіть показання вольтметра, відключіть сигнал, після чого повторіть експеримент з еталонною котушкою. Якщо показання значно різняться, короткозамкнені витки є. Така бобіна може виробляти сильно занижена напруга, не здатне пробити іскровий проміжок свічки. Не торкайтеся під час перевірки висновків котушки.
4
Випробуйте бобіну на відсутність пробоїв. Підключіть її первинну обмотку до потужного 12-вольтової джерела постійного струму через кнопку з контактами, розрахованими на струм не менше 20 А. Паралельно кнопці повинен бути підключений паперової конденсатор тій же ємності, що і встановлений в системі запалювання, і розрахований на напругу не менше 1 кВ. До вторинної обмотці підключіть свічку. Увімкніть джерело і кілька разів швидко натисніть і відпустіть кнопку. Якщо тріск прослуховується в самій котушці майже з тією ж гучністю, що і в свічці, пробої є, і котушка несправна. Тримайте вухо занадто близько, щоб іскра не потрапила в нього.
5
За результатами перевірки прийміть рішення про встановлення бобіни назад або заміні її новою. Остання повинна мати такі ж параметри. Якщо котушка справна, а запалювання не працюють, значить, несправні інші компоненти системи.
Зверніть увагу
Чи не торкайтеся струмоведучих ланцюгів. Врахуйте, що висока напруга здатне пробивати проміжок довжиною до трьох сантиметрів.