Як очистити стару мідну монету. Як очистити старовинні мідні монети відео.

Раритетні монети прикрашають колекції професійних антикварів і простих любителів старовини. Як і будь-якого предмета, який випробував на собі вплив часу, мідним монетам необхідно особливу увагу і ретельний догляд. Існує кілька способів очищення старовинних мідних монет.
Вам знадобиться
  • - господарське мило;
  • - лимонна кислота;
  • - оцтова кислота;
  • - вода;
  • - щітка;
  • - махровий рушник.
Інструкція
1
Перш ніж очищати монету, уважно огляньте її. Якщо вона покрита рівномірної плівкою з коричневим відтінком (патиною), можливо, її взагалі не слід чистити. Оскільки ця благородна плівка не тільки надає монетці особливий ефект «ретро», а й береже метал від випадкових подряпин і пошкоджень. Дуже часто після видалення патини на монеті утворюються мікроскопічні виїмки, які псують її зовнішній вигляд і істотно знижують вартість.
2
Іншого підходу вимагають монети з темним нальотом і шарами окису характерного зеленуватого кольору. Якщо забруднення незначно, можна видалити його за допомогою теплого мильного розчину. Натріть шматок господарського мила в глибоку пластикову миску і залийте його гарячою водою. Ретельно перемішайте розчин і дайте йому настоятися. Опустіть монети в миску і потримайте там кілька хвилин. Після цього обережно очистіть наліт м'якою щіткою. Обполосніть монети проточною водою і насухо витріть їх рушником.
3
Лимонна кислота - одне з найбільш ефективних і безпечних речовин, здатних видалити темний наліт на міді. Для приготування розчину змішайте один пакетик лимонної кислоти і 100 мл теплої води. У приготовлену суміш опустіть монети і тримайте їх там 10-15 хвилин. За цей час кислота прореагує з основним шаром нальоту, не пошкодивши при цьому метал. Якщо реакція йде недостатньо сильно, можна додати кілька чайних ложок кислоти прямо в розчин. Потім обробіть монети щіткою з м'яким ворсом під струменем проточної води і ретельно висушіть їх.
4
Більш радикальний спосіб очищення - замочування мідних монет в розчині оцтової кислоти. Для його приготування можна використовувати 70% оцтову кислоту, яку необхідно розбавити до концентрації оцту не вище 20-25%. Або замочити мідні монети в столовому 9% розчині оцту. Витримувати монети в ньому потрібно, виходячи зі ступеня забруднення - чим більше наліт, тим більш тривалий час буде потрібно для його видалення.
Корисна порада
Якщо монета представляє велику цінність, то її очистку краще довірити професійному реставраторові або звернутися в надійну ювелірну майстерню.
нумізматика захоплюються мільйони людей. Збираючи колекцію, чи не кожен нумізмат стикається з необхідністю очищення забруднених монет. При цьому важливо не тільки очистити монету від бруду і окислів, але і не пошкодити її під час чистки.
Інструкція
1
Якщо монету необхідно очистити від бруду і пилу, то просто промийте її в теплій воді, використовуючи м'яку пензлик або зубну щітку. Такий спосіб очищення підходить для монет з будь-яких металів.
2
Набагато складніше почистити монету , вкриту оксидами, в цьому випадку необхідно враховувати сплав, з якого вона виготовлена. Золоті монети не окислюються, тому їх досить промити в теплій воді, можна з застосуванням дитячого мила.
3
При чищенні срібних монет слід знати їх пробу. Якщо срібло не нижче шестьсот двадцять п'ятому проби (визначається по каталогу монет), промийте монету 10-процентним розчином нашатирного спирту. Монети зі срібла низької проби чистите звичайним лимонним соком. Під час чистки повністю занурюйте монету в розчин нашатирного спирту або лимонний сік і періодично перевертайте. Коли окисли будуть видалені, ретельно промийте монету в теплій проточній воді і висушіть.
4
Срібні монети можна очистити і за допомогою звичайної харчової соди. Злегка зволожите водою невелику кількість харчової соди і протріть підлягає чищенні експонат колекції отриманої кашкою. Після видалення окислів монету слід промити і висушити.
5
Особливо обережно і акуратно треба чистити від окислів мідні монети. Найпростіше й найнадійніше чистити їх за допомогою мильного розчину: монета поринає в розчин, час від часу виймається і очищається м'якою щіткою. Це самий щадний метод, але при сильному окисленні тривалість чистки може досягати декількох місяців.
6
Мідні, бронзові й латунні монети можна очищати в слабкому, 5-10 відсотків, розчині оцтової кислоти. Опустіть монету в розчин, потримайте в ньому кілька хвилин, час від часу перевертаючи і протираючи м'яким пензликом. Після видалення зеленого нальоту окислів промийте її, потім витримайте близько години в розчині питної соди. Це допоможе видалити сліди оцту. Потім промийте монету в теплій воді. Слід знати, що мідні монети з часом покриваються темною, іноді майже чорною, плівкою патини. Видаляти її не слід, так як патина не тільки не робить монету неповноцінною, але навпаки, свідчить про її автентичності.
7
Найскладніше чистити іржаві монети із сплавів заліза і цинку. Необхідно видалити зруйновані шари, максимально зберігши неушкоджений метал. Спочатку за допомогою голки або скальпеля акуратно видаліть іржу. Потім опустіть монету в слабкий, 3-5%, розчин соляної кислоти і очистіть, постійно контролюючи процес. Очищену монету промийте в розчині харчової соди, потім під теплою проточною водою.