Як навчити спілкуватися дитини з однолітком. Як навчити дитину дружити з однолітками у дворі.

Спілкування відіграє провідну роль у розвитку дитини . Друзі, як правило, з'являються в дитячому садку, у дворі будинку, де живе малюк, а потім і в школі. Якщо дитина не хоче спілкуватися з однолітками або у нього щось не виходить в комунікативному плані, необхідно йому допомогти.
Вам знадобиться
  • - дитячі книги про дружбу;
  • - мультфільми про дружбу;
  • - бесіди з дитиною на тему дружби з однолітками;
  • - дитячі дні народження;
  • - особистий приклад дружніх відносин;
  • - відвідування гуртків, спеціальних дитячих груп, дитячого садка;
  • - відвідування дитячого майданчика у дворі будинку
Інструкція
1
Спостерігайте за взаємовідносинами свою дитину з іншими дітьми. До двох років йому стає недостатньо спілкування тільки в колі сім'ї. Батьки не повинні перешкоджати тому, що малюк тягнеться до однолітків. Величезну роль у розвитку комунікативних навичок відіграє відвідування різних розвиваючих заходів, секцій або гуртків. Практично в кожному місті є групи, в яких досвідчені педагоги займаються з дітьми, ще не відвідують дитячий садок. Якраз там їх навчають спілкуватися один з одним.
2
Відвідуйте з дитиною дитячий майданчик у дворі будинку, так як вона також виступає територією, на якій діти вчаться спілкуватися. Поясніть дитині, як зробити перший крок для того, щоб познайомитися. Візьміть його за руку і познайомтеся з іншою дитиною. Нехай це відбудеться спочатку з вашою допомогою.
3
Учіть дитину не конфліктувати з дітьми, не бути жадібним, розвивайте в ньому зачатки великодушності. Адже досить часто можна спостерігати «бої» за відерце або совочок на дитячому майданчику. Таке «спілкування» може відбити охоту у більш слабкої дитини («переможеного») до встановлення контактів з іншими дітьми. Не стійте пасивно осторонь у таких ситуаціях, обов'язково втручайтеся і згладжуйте ситуацію.
4
Проводьте будинку різні бесіди з дитиною про те, що потрібно вміти слухати інших, співчувати їм, співпереживати, якщо щось трапилося недобре, намагатися допомогти. У хлопчика розвивайте мужність, джентельменськи ставлення до дівчаток, в дівчинці - скромність і жіночність.
5
Читайте дитині більше казок, віршів, оповідань про дружбу взагалі, про дружні стосунки між дітьми. Дивіться мультфільми на подібну тематику. Обговорюйте прочитане і побачене.
6
Частіше ходіть в гості до друзів, у яких є маленькі діти. Дивлячись на ваше спілкування, дитина буде брати з вас приклад. Позитивний же приклад буде йому тільки на користь, так як діти люблять копіювати дорослих.
7
Відзначайте дні народження дитини, запрошуйте на свято його знайомих однолітків з дитячого саду, сусідських дітей, друзів по кухоль і т.д. Влаштовуйте «солодкі столи», придумуйте веселі ігри, конкурси. Але не прагніть весь час бути посередником між вашою дитиною та іншими дітьми, давайте йому можливість проявляти самостійність у вчинках і діях.
Три роки - це непростий вік для дитини. Справа не тільки в кризі, як правило, в цей період малюка віддають в дитячий сад. Там йому належить звикнути до нових порядків і навчитися спілкуватися зі однолітками .
Інструкція
1
Для адаптації в нових умовах існування готуйте дитини заздалегідь. Якщо він весь час до цього моменту проводив тільки з сім'єю, йому буде важко виробити комунікативні навички.
2
Навчіть дитину знайомитися, це перший етап початку спілкування. Люди діляться на інтровертів і екстравертів. Кому-то нескладно підійти і почати розмову з незнайомою людиною, інший вважатиме за краще проводити час на самоті. Якщо у вашої дитини простежуються риси інтроверта, вчіть його знайомитися. Грайте з ним з рольові ігри за допомогою його улюблених іграшок. Нехай ведмедик (його озвучує дитина) катається на гойдалці, а зайка (за нього говорите самі) хоче з ним потоваришувати. Покажіть дитині варіанти знайомства - як підійти і що сказати. Потім помінятися з ним ролями. Поясніть, що при спробі завести нового друга неодмінно потрібно посміхатися. А якщо дитина отримає відмову, то не варто ображатися. Можна запросити друга в гості, щоб пограти з ним, і вже в процесі гри познайомитися. Рольові ігри малюк сприйме краще, ніж виховні бесіди.
3
Показуйте малюкові користь спілкування на своєму прикладі. Діти багато чому вчаться, дивлячись на своїх батьків і переймаючи їх поведінку. Якщо у вас є приятелі, з якими приємно провести час, це буде найкращим прикладом дружби. У процесі спілкування з дитиною розповідайте, як і з ким ви дружили в дитинстві. Йому буде цікаво, якими були батьки в його віці. За допомогою таких розповідей можна роз'яснити дитині питання взаємин з іншими дітьми, не вдаючись до нотаціям і моралей.
4
З самого раннього віку привчайте його до спілкування з дітьми друзів або сусідів. Заведіть традиції запрошувати їх у гості, влаштовуйте спільні походи в цирк або зоопарк. З часом це може перерости в справжню дорослу дружбу. Але навіть якщо цього не станеться, дитина отримає ази дружнього спілкування зі однолітками . Звертайте увагу малюка на те, як приємно зробити що-небудь хороше для одного. Разом з дитиною спечіть торт до його приходу або намалюйте листівку на день народження. У малюка повинні закладатися моральні якості, прийняті в суспільстві.
5
У процесі спілкування дуже важливо дотримуватися почуття міри і такту. Привчайте дитину до ці поняттями з раннього віку. Поясніть, що не можете проводити цілий день в гостях у друзів, т. К. У них можуть бути свої справи. Також привчайте не нав'язувати своє суспільство людям без їх запрошення, використовуйте для цього ті ж рольові ігри з іграшками.
6
Наочно покажіть дитині приклади спілкування зі однолітками , переглядайте разом з ним мультфільми і читайте книжки про дружбу. Ваше завдання зробити так, щоб малюк сам розумів, хто з героїв надходить добре, а хто - погано. Хороші книги і мультфільми піднесуть дохідливі уроки, як важливо вміти дружити і самому бути надійним товаришем.
7
Готуйте малюка до спілкування з однолітками . Ази правильної поведінки, закладені в ранньому віці, допоможуть йому відчувати себе комфортно в садку, у школі і в дорослому житті.