Як зробити перекриття.

Якщо ви збираєтеся побудувати дачний або просто заміський будиночок, то напевно ви збираєтеся також зробити підвал. Адже його можна пристосувати під склад, під овочесховище і навіть під майстерню або цілий спортзал. Не варто забувати про перекриття , які убезпечать вас від обвалення, та й просто розмежують ваш підвал на функціональні зони.
Інструкція
1
Для більшого підвалу просто необхідні міцні перекриття . Міцним і надійним буде залізобетонний варіант. А доповнити його можна листами профнастилу, застосовуваними в якості незнімної опалубки. Перед початком робіт вам необхідно визначитися з усіма деталями, від марки профнастилу аж до місця, де його можна купити.
2
Нехай підвал для прикладу матиме габарити 160х350 см. Прикупите профнастил висотою 60 мм або більше. Тут слід зауважити, що несуча здатність перекриття обернено пропорційна висоті профнастилу.
3
Отже, укладіть профнастил на рівну поверхню, закріпіть його самосверламі. Перед цим не забудьте встановити під профіль підпірки з кроком 50 см.
4
Потім укладіть сітку, після чого за допомогою в'язального дроту з гачком зв'яжіть її. Робиться це аналогічно в'язанні арматури. Якщо сітка у вас нерівна, а її краї піднімаються над профілем більш ніж на 10 см, притягну сітку за допомогою шурупів і дроту. Встановіть між сіткою і профілем зазор 2 см і витримайте його, застосувавши дерев'яні вкладиші. Встановіть по різних кутах підвалу вентиляційні канали у вигляді труб перетином 100 мм, а також кабельні вводи та труби на воду.
5
Якщо стін поки немає, виставити опалубку необхідно по всьому периметру внутрішніх стін за допомогою рівня. Потім замішайте бетон таким чином: візьміть відро цементу (марка 400), два відра піску і чотири відра щебеню. Заливайте від кута, рухаючись так до наступного. Затрамбуйте і вирівняйте потім бетонну суміш.
6
Покінчивши із заливкою, пролийте перекриття водою, після чого укрийте їх плівкою для того, щоб уникнути стрімкого висихання під впливом літнього сонця або сильного вітру.