Як закріпити малюнок на склі. Як закріпити фотографії на склі.

Шляхом нанесення малюнка на скло можна перетворити звичайний предмет на справжній шедевр. Кружки, тарілки, скляні свічники - всі ці повсякденні речі стають предметом мистецтва в умілих руках майстринь. Розписати можна будь-яку скляну поверхню - дзеркала, міжкімнатні двері. Однак щоб річчю можна було користуватися, рисунок необхідно закріпити.
Вам знадобиться
  • - духовка;
  • - вітражний лак;
  • - лак для волосся;
  • - лак для нігтів;
  • - акриловий лак.
Інструкція
1
Існує кілька видів фарб, використовуваних для розпису скла. Для зручності їх можна розділити на такі категорії: плівкові, вітражні та фарби під випалення.
2
Працювати з плівковими фарбами простіше за все, з цим впорається навіть маленька дитина. Роздрукований малюнок необхідно покласти в пластиковий файл і нанести плівкові фарби вже на нього. Після того як фарба висохла, її можна зняти і як аплікацію наклеїти на скло. На жаль, плівкові фарби не закріплюються, тому, якщо ви вирішили вимити вазу або свічник з подібним малюнком, аплікацію слід зняти, а потім наклеїти назад. Зате подібний вітраж можна використовувати на різних предметах, вибираючи місце, де він буде найвдаліше виглядати.
3
Якщо ви користуєтеся вітражними фарбами на водній основі або на основі розчинника, для закріплення вам знадобиться спеціальний вітражний лак. Якщо лак акуратно нанести поверх малюнка тонким шаром, він буде практично не видно. Вітражний лак найкраще купувати у того ж виробника, чиї фарби ви використовуєте для розпису скла.
4
Для закріплення фарб під випал підійде звичайна духовка. Поставте виріб на решітку, включіть духовку і виставите температуру, яка повинна бути вказана на самій фарбі (зазвичай це 130-150 градусів). Після того як виріб запекалось протягом визначеного часу, який також вказано на фарбі (зазвичай становить 30-40 хвилин), вимкніть духовку і дочекайтеся, поки скло охолоне. Після цього при бажанні малюнок також можна покрити лаком.
5
Якщо у вас під рукою немає спеціальних матеріалів для закріплення малюнка на склі, ви можете скористатися лаком для волосся, безбарвним лаком для нігтів, а також акриловим лаком, застосовуваним для корекції і нарощування нігтьової пластини .