Як скласти камін. на Який розчин класти камін.

Щоб оцінити по достоїнству рідкісні вечора, коли вдається побути вдома на самоті, варто посидіти з вимкненим електричним світлом близько каміна на зручному кріслі. Мірний тріск палаючих дров, весело поблискують язички полум'я, приємна напівтемрява: все це утихомирює. Щоб користуватися теплом каміна , міському жителю достатньо просто його купити. А ось жителі сільської місцевості воліють складати камін власноруч. Не все, звичайно, але багато хто.
Інструкція
1
Для кладки застосовується як звичайний червона цегла, так і вогнетривкий. Перед початком роботи розстеліть по верху фундаменту каміна пару шарів гідроізоляції (обов'язково). Так ви уникнете проникання вологи в кладку. Ви можете для цих цілей скористатися толем або руберойдом.
2
Глинистий розчин краще замішувати за пару-трійку днів до початку кладки. Спочатку розведіть глину у спеціальній ємності. У міру її загусання додавайте воду і перемішуйте.
3
зверстати цегла за розміром і всі нестандартні шматки залишайте в сторону. Тепер займіться самої кладкою: викладіть на ребро цокольний ряд вашого майбутнього каміна на цементному розчині (для міцності).
4
Перед укладанням змочуйте цегла в воді, протримавши його там 4-5 секунд. Вологий цегла вбирає вологу і розчину в набагато менших кількостях, ніж сухий. Шов при цьому виходить досить тонким, а кладка стає міцнішим. Про перев'язку швів також не забудьте. Коли шов цегли перекривається серединою вищестоящого, виходить дуже гарна перев'язка.
5
Для кладки каміна скористайтеся сумішшю цементу, піску і глини, з невеликою масовою часткою цементу. Цемент підійде звичайний кладочний марки 150. Приготуйте для цього спочатку суху піщано-цементну суміш (частина цементу на 8-9 частин піску). Гарненько перемішайте суху суміш, залийте в неї глинистий розчин і перемішайте до отримання однорідної складу.
6
Шви в кладці каміна не повинні бути занадто товстими. Вистачить і 4-5 мм. Інакше з часом розчин з цих місць стане фарбували. Встановлюючи легкий камін прямо на підлозі, виконайте спочатку подушку або майданчик з цеглини, викладеного в три ряди. Викладайте перший ряд на повсть, просочений глинистим розчином і що накривається покрівельної статтю.
Корисна порада
Постійно контролюйте при веденні кладок робота горизонтальність і вертикальність рядів за допомогою схилу і рівня.