Як відкрити файл дежавю.

Назва формату DjVu в перекладі з французької дослівно означає «вже бачене». Даний формат дозволяє зберігати файли в меншій вазі. Спочатку він розроблявся саме для зберігання різних текстових документів. Крім того, файли з таким розширенням можна швидко переглядати в інтернеті ще до скачування.
Вам знадобиться
  • - програма WinDjVu;
  • - модуль доповнення до браузерів DjVu Browser Plugin.
Інструкція
1
У користувачів, які скачали, наприклад, книгу у форматі DjVu, може виникнути проблема з її відкриттям. Справа в тому, що для перегляду необхідна спеціальна програма. Найпоширенішою з існуючих є так звана читалка WinDjVu. Вона розповсюджується безкоштовно, за принципом AsIs (що означає «Як є»). Зверніть увагу: створено кілька різних варіантів цієї програми, тому доступно як скачування певної збірки, так і просто файл, яким можна користуватися без установки на комп'ютері. До речі, для скачування читалки ви можете зайти на сайт http://djvu-info.ru/.
2
Залежно від того, яку версію програми ви скачаєте, такий мову інтерфейсу і буде встановлений. В більшості своїй в WinDjVu за замовчуванням активований англійську мову. Для перемикання на бажану мову перейдіть в розділ View, потім в Languages, і виберіть його зі списку. Щоб налаштування вступили в силу, перезапустіть читалку. Як тільки ви це зробите, всі записи стануть відображатися встановленою мовою.
3
Крім того, файли подібного формату можна переглядати відразу через браузер. Для цього скористайтеся модулем доповнення DjVu Browser Plugin. Вона доступна для Opera, Mozilla Firefox і Internet Explorer. Крім перегляду документів, можна буде зберігати DjVu-документи за допомогою спеціальної піктограми, що знаходиться на панелі інструментів (клікніть на зображення у вигляді дискети). Доступна і роздруківка файлу у форматі DjVu прямо з інтернету: просто натисніть на відповідну іконку.
Зверніть увагу
Ви можете самостійно створювати файли в такому форматі. Для цього скачайте програму DjVu Solo. Також підготуйте зображення вже відсканованих сторінок або проведіть цю процедуру за допомогою самого редактора. Сформувати новий документ досить легко: в меню програми зайдіть в меню File. виберіть розділ Encode As DjVu. Далі DjVu Solo запросить у вас шлях збереження файлу і його ім'я. У вікні Compression Dialog встановіть необхідні настройки.