Як зробити телефонну трубку.

Трубки деяких провідних телефонних апаратів є знімними. Якщо цей вузол загубився, не поспішайте замінювати весь апарат. Трубку можна для нього виготовити і самостійно.
Інструкція
1
В шнурі, що з'єднує трубку з самим телефонним апаратом, використовуються роз'єми типу 4P4C (іноді їх не зовсім правильно називають RJ-9). Від роз'єму типу 6P4C (офіційно іменованого RJ-11), використовуваного в шнурах для з'єднання телефону з розеткою, він відрізняється меншою шириною. Пов'язано це з тим, що у роз'єму трубки кількість контактів скорочено з шести до чотирьох за рахунок відмови від двох бічних, які все одно не використовуються. Візьміть два таких роз'єму і з'єднайте їх однойменні контакти крученим чотирипровідним кабелем бажаної довжини. При бажанні використовуйте готовий кабель.
2
Корпус візьміть від вийшла з ладу трубки. Переконайтеся, що він має відповідну форму для розміщення на важелі наявного у вас телефонного апарату. З боку, призначеної для мікрофона, встановіть розетку типу RJ-9. Підключіть цю розетку шнуром до телефонного апарату, який приєднаєте до лінії. Візьміть малогабаритний динамік опором близько 30 Ом (якщо не зберігся динамік трубки- «донора», візьміть його від навушників - звук буде трохи гірше) і спробуйте обережно, не торкаючись струмоведучих частин, підключати його до різним сполученням контактів цієї розетки. Знайдіть такі два контакти, при підключенні до яких з динаміка чути гудок, і залиште його підключеним до них. Від'єднавши апарат від лінії, зафіксуйте з'єднання пайкою, після чого ізолюйте.
3
До двох контактам приєднаєте електретний мікрофон. Знову підключіть апарат до лінії, а трубку - до апарату. Спробуйте подути в мікрофон - в динаміці повинно почутись шипіння. Якщо його немає, від'єднайте апарат від лінії, поміняйте полярність підключення мікрофона, після чого знову підключіть і перевірте.
4
Знову відключивши телефон, розмістіть мікрофон і динамік в положеннях для них відділеннях трубки, після чого, переконавшись, що провідники ніде не пережимаються, закрийте корпус. Увімкніть апарат, покладіть на нього трубку - вона повинна своєю вагою натиснути на важіль. Якщо виявиться, що вона занадто легка, утяжелить її, помістивши всередину корпусу спеціальну утяжеляется сталеву пластину від старої трубки. Добре зафіксуйте її, щоб вона не перемістилася і не викликала коротких замикань.