Як очистити посуд від парафіну.

Останнім часом стало популярним заняттям виготовлення декоративних свічок власними руками. При цьому у великій кількості використовується парафін, який перед тим, як залити в форму, необхідно розтопити. Очистити посуд від парафіну можна кількома способами.
Вам знадобиться
  • - столовий ніж;
  • - лляна серветка;
  • - гас;
  • - уайт-спірит;
  • - сода;
  • - металева щітка для миття посуду;
  • - рідина для миття посуду;
  • - рідина для миття внутрішніх поверхонь духових шаф або мікрохвильовок.
Інструкція
1
Якщо кількість залишився на стінках посуду парафіну досить велике, то поставте каструлю або миску попередньо на півгодини в морозильну камеру. Застиглий і затверділий парафіновий шар піддіньте тупим і плоским кінчиком столового ножа або іншим твердим плоским предметом, намагаючись не подряпати і не пошкодити поверхню посуду. З металевих і пластикових поверхонь парафінова кірка віддалиться без праці.
2
В тому випадку, коли ви використовували неметалеву посуд, видаліть залишки парафіну, попередньо нагрів посуд в мікрохвильовій печі або заливши її гарячою водою, майже окропом. Після цього добре протріть посуд сухий лляною серветкою.
3
Відмийте залишки парафіну зі стінок металевої каструлі або миски, поставивши її кип'ятитися на плиту і налив в неї води. В воду додайте рідину для миття внутрішніх поверхонь духових шаф або мікрохвильових печей. Вона містить луг і парафін розчиниться. Через 10 хвилин злийте воду і протріть посуд насухо.
4
Парафін розчиняється в бензолі, ксилолі, толуолі, тому скористайтеся гасом або уайт спіритом, який можна придбати в господарському магазині. Змочіть в одній з цих рідин лляну серветку і протріть поверхню каструлі зсередини і зовні. Потім помийте її в гарячій воді із засобом для миття посуду.
5
Ті миски і коновки, які можна мити абразивними порошками, отмойте за допомогою металевої щітки і порошку соди. Протріть поверхню круговими рухами і добре промийте посуд у проточній гарячій воді.
Зверніть увагу
Очищаючи від парафіну посуд, обов'язково використовуйте гумові господарські рукавички, щоб не пошкодити шкіру рук і нігті.
Корисна порада
Свічники, в яких стояли свічки з парафіну, спочатку вимийте в гарячій воді, а потім протріть серветкою, змоченою в уайт-спірит. Металевий свічник потім відполіруйте сухою лляною серветкою.