Як захистити дитину від хвороб у дитячому садку. Як вберегти дитину від хвороб в садку.

Віддаючи малюка в дитячий сад, мами переживають, що він підхопить якусь інфекцію і захворіє. Щоб багато хвороб пройшли повз вашу дитини , і він почувався бадьорим і веселим, прийміть заздалегідь заходи по зміцненню його здоров'я.
Інструкція
1
В дитячому саду хвороби найчастіше загальні, так як хлопці знаходяться в тісному контакті один з одним, а багато інфекцій передаються повітряно-крапельним шляхом або через предмети загального користування. Тому навчіть вашого малюка стежити за власною гігієною. Обов'язкові миття рук перед їжею, а також після відвідування туалету, ігор на підлозі, занять спортом і прогулянки на вулиці. Нехай в шафці лежать паперові носові хусточки і вологі серветки. Частіше періть речі дитини, щоб вони завжди були чистими. Проведіть з дитиною бесіду про те, що під час вуличної прогулянки можна нічого зривати з дерев або підбирати під ними і є. Поясніть, що немиті і недостиглі плоди можуть викликати сильні хвороби.
2
Для зміцнення імунітету необхідні вітаміни і мінерали. Слідкуйте, щоб ваша дитина з'їдав достатньо фруктів, ягід, овочів і зелені. Якщо у нього невисокий апетит, придумайте цікаве оформлення страв, смішну приповідку або частіше займайтеся з ним фізичними вправами. Проконсультуйтеся з вашим педіатром з приводу прийому вітамінних комплексів, адже з їжею діти часто недоотримують необхідну кількість мікроелементів. Не забувайте вчасно давати їх малюкові, особливо в періоди епідемій. Імуностимулюючі і противірусні препарати застосовуйте тільки за призначенням лікаря, адже вони можуть викликати алергію.
3
Поступове загартовування також посилить імунітет дитини. Почати можна з повітряних і сонячних ванн, а потім перейти до водних процедур. Поступове зниження температури води або контрастний душ зміцнять здатність організму протистояти вірусам. Провітрюйте кімнати будинку, кожен день гуляйте з малюком, пошукайте цікаві рухливі ігри на свіжому повітрі, щоб зацікавити крихітку.
4
Зверніть увагу на те, скільки спить ваш малюк, адже втомлений організм сильніше піддається ризику бути інфікованим. Постарайтеся зробити так, щоб сон крохи тривав не менше дев'яти годин вночі і дві години вдень. Якщо ж він погано засинає, проконсультуйтеся з фахівцем, можливо, вам призначать заспокійливі чаї або сиропи.
5
Щеплення також є хорошою захисної мірою проти вірусів. Для вступу в сад необхідно зробити ряд обов'язкових вакцин. Але є небезпечні захворювання, щеплення від яких дітям ставляться за бажанням їхніх батьків, наприклад, вітрянка або туляремія. Захистити малюка від таких інфекцій краще заздалегідь, але порадившись з лікарем.