Як давати вітамін D грудним дітям. вітамін д на водній основі.

Здавалося б хвороби, що викликаються недоліком вітамінів , залишилися в минулому і зустрічаються тільки в найвідсталіших країнах. Проте випадки рахіту не так вже й рідкісні. Неправильне харчування, дефіцит сонячного проміння, відсутність прогулянок в холодну пору року - все це призводить до нестачі вітаміну Д. Для профілактики спричинених ним хворобливих станів необхідно давати дитині препарати, що містять цей вітамін.
Інструкція
1
Вітамін Д повинен призначити лікар. За власним бажанням приймати його не можна - велика небезпека передозування. Якщо ваш малюк знаходиться на штучному вигодовуванні, то в суміші, швидше за все, вже знаходиться достатня кількість вітаміну Д. Дітям, вигодовує коров'ячим молоком, вітамін Д приймати потрібно обов'язково, там його дуже мало. Грудничкам потрібно буде підібрати препарат на масляній або водній основі. Вважається, що водний розчин засвоюється краще.
2
Якщо дитину нічого не турбує - немає пітливості, випадіння волосся, неспокою, то нестачі вітаміну Д у нього, швидше за все, немає. В такому випадку в холодну пору року підійде профілактична доза - 1 крапля в день, причому не постійно, а курсами. Давайте її маляті на самому кінчику ложки під час їжі, краще в першій половині дня. З ознаками нестачі вітаміну іноді плутають природне витирання Пушкова волосся на потилиці малюка через перегрів. Одягайте малюка легше і частіше провітрюйте кімнату. Влітку ультрафіолету достатньо для вироблення в організмі власного вітаміну Д, приймати його додатково не потрібно. Гуляйте з малюком на повітрі в будь-яку погоду, виключаючи, звичайно, екстремальну, - опромінення обличчя та рук сонячними променями навіть у похмурий день протягом півгодини достатньо, щоб отримати денну дозу вітаміну.
3
Також можна переглянути дієту годуючої мами. Вітамін Д міститься в яєчному жовтку, горіхах, печінки, рибі і риб'ячому жирі. Якщо ви або ваша дитина не страждаєте непереносимістю цих продуктів, вживайте їх у їжу, і вітамін Д надходитиме до малюка з маминого молока.
4
Якщо лікар діагностував у дитини недолік вітаміну Д або навіть початкову стадію рахіту, йому призначать вітамін в терапевтичній дозі, відповідної віку. Виконуйте призначення фахівця, при підозрі на передозування (погані сон та апетит, спрага, розлад кишечника, сухість у роті, втрата ваги) припиніть прийом препарату і зверніться до педіатра.