Як лікувати варикоз при вагітності.

Варикозне розширення вен неспроста називають «хворобою століття»: воно не тільки широко поширене, але і стрімко «молодіє». Сьогодні перші симптоми цього захворювання нерідко виявляються у зовсім молодих людей. Часто варикоз розвивається під час вагітності - це пов'язано з підвищеним навантаженням на ноги у вагітних жінок.
Інструкція
1
Вагітним жінкам протипоказані багато методи лікування варикозного розширення вен, зокрема, прийом більшості препаратів, а також склеротерапія і оперативне втручання. Тому, якщо ви всерйоз задумалися про те, щоб народити дитину, попередньо пролікувати хвороба. Для цього зверніться до флеболога не раніше, ніж за три-чотири місяці до планованого настання вагітності.
2
Якщо ви вже чекаєте малюка, ваші дії повинні бути спрямовані на те, щоб не допускати застою крові в ногах і поліпшити її відтік. Тут основними методами будуть рухова активність (гімнастика, прогулянки пішки), і так звана компресійна терапія. Компресійне лікування проводиться шляхом носіння еластичних панчох або бинтування ніг бинтами. Еластичні панчохи можуть бути різної довжини: до колін (гольфи) або вище. Останні - переважно, оскільки забезпечують компресію по всій довжині ніг.
3
У компресійного трикотажу є й недоліки: після тривалого носіння і декількох прань він може втратити свої властивості. Тому, в деякому розумінні, бинтування ніг переважніше носіння спеціальних панчіх або гольфів. Бинтують ноги за певними правилами: починаючи зі стопи, першим бинтом - за годинниковою стрілкою, другий - проти. Накладати еластичні бинти, так само, як і надягати компресійний трикотаж, слід вранці, лежачи в ліжку. На ніч вони знімаються.
4
З флеботропних препаратів до прийому під час вагітності дозволені лише «Венорутон» (протипоказаний в І триместрі!) І «Детралекс». Прийом останнього слід припинити після пологів - в тому випадку, якщо ви годуєте грудьми. Препарати «Ескузан», «Ендотелон», «Доксіум» вагітним протипоказані!
5
Прийом «венорутон» і «Детралекса» слід проводити тільки після консультації лікаря, у якого ви спостерігаєтеся під час вагітності. Ні в якому разі не починайте його за власною ініціативою. Цей же заборона стосується і інших препаратів, традиційно застосовуються для лікування варикозу: нормалізують згортання крові, протизапальних та інших - вагітним жінкам вони призначаються тільки за суворими показаннями.
6
Застосування засобів місцевої дії (гелів і мазей - наприклад, «Ессавен-гелю», «Ліотон» та інших) вагітним часто дозволяється, тому що вони не проникають в кровотік і не завдають шкоди плоду. Ці кошти приносять хороший ефект у поєднанні з компресійним лікуванням, проте перед їх застосуванням все ж порадьтеся з фахівцем.
7
Намагайтеся не допустити великої збільшення у вазі - зазвичай саме вона провокує розвиток варикозу під час вагітності. Слідкуйте за раціоном харчування і питним режимом, а також за регулярним випорожненням кишечника: запори - часта причина появи варикозного розширення вен. Збагатите меню продуктами, що містять рослинну клітковину - овочами, фруктами. Не приймайте ніяких проносних препаратів без рекомендації лікаря, багато з них протипоказані вагітним.