Як очистити компакт-диск.

Компакт-диски використовуються, зокрема, для тривалого зберігання і перенесення комп'ютерних файлів. Чим більш активно використовуються CD-носії, тим більш актуальною стає задача періодичної очищення поверхні. Для її вирішення можна використовувати як спеціальні набори промислового виробництва, так і підручні засоби. Крім того, під очищенням дисків не завжди мають на увазі їх поверхню, іноді мова йде про їх вміст.
Інструкція
1
Купуйте спеціальний набір для догляду за оптичними дисками, який включає необхідні компоненти для очищення поверхні CD/DVD-носіїв. Як правило, упаковка містить флакон зі спеціальною рідиною і губкою або комплектом одноразових серветок. Крім них набір може включати і балончик, що дозволяє в самому прямому сенсі цього виразу «здувати порошинки» з доріжок оптичного диска. Більш того, основою деяких комплектів є автоматичний пристрій, в яке потрібно заправити прологом витратні матеріали і помістити оптичний диск, а саму процедуру чищення апарат справить без вашої участі. А найпростіший з наборів містить деяку кількість просочених спеціальною рідиною одноразових серветок.
2
Знайдіть м'яку бавовняну серветку, що не залишає волокон, якщо придбати спеціальний набір не представляється можливим. В якості миючої рідини можна використовувати звичайну воду. Засіб для миття скла теж підійде.
3
Якщо набір призначений для ручного очищення оптичних дисків, робіть це рухами від центру до краю - ймовірність завдати механічне пошкодження круговими рухами набагато вище. Після закінчення процедури компакт-диск повинен бути сухим. Якщо ви використовували спеціальні матеріали з набутого набору, то рідина випарується з поверхні сама. В іншому випадку такими ж круговими рухами протріть диск сухий бавовняної серветкою.
4
Скористайтеся будь-яким додатком для запису оптичних дисків, якщо в чищенні потребує не поверхню компакт-диска, а його вміст. Але спочатку вам слід з'ясувати, чи можлива в принципі така операція. Обов'язковою умовою є наявність в комп'ютері записуючого CD/DVD-приводу. Крім того, сам компакт-диск повинен бути розрахований на повторне використання. Якщо у маркуванні CD є буква W, то і ця умова дотримана. Інше можливе перешкода - якщо в процесі попереднього запису даних на диск він був «фіналізовано» (була виставлена відповідна мітка в налаштуваннях записи), то ніякі зміни в його вмісті тепер неможливі.
5
При встановленій одній з останніх версій операційних систем (наприклад, Windows 7 або Windows Vista) використовуйте її власні компоненти для очищення каталогу диска. Завантажте компакт-диск в пристрій читання, запустіть Провідник і клікніть іконку оптичного приводу правою кнопкою миші. У контекстному меню виберіть рядок «Форматувати» і на екрані з'явиться вікно з настройками очищення диска. Змінювати щось в установках за умовчанням не обов'язково, натисніть кнопку «Почати» і процес форматування компакт-диска стартує.