Як домогтися глибини різкості. Як домогтися чіткої портретної зйомки.

Змінюючи глибину різкості , можна домогтися максимальної виразності фотографії та виділити потрібний об'єкт. І грамотне використання цієї можливості - одна з ознак майстерності фотографа.
Інструкція
1
Оберіть об'єкт для зйомки, який повинен бути виділений. Як правило, для портретної зйомки потрібно максимально різке зображення людини при розмитому фоні, а для фотографування пейзажу необхідна нескінченна глибина різкості, коли однаково чітко видно і найближче дерево, і ліс вдалині.
2
Якщо вам необхідно домогтися мінімальної глибини різкості, тобто виділити який-небудь предмет при розмитому фоні, постарайтеся максимально наблизитися до нього. При цьому сам об'єкт відсуньте від фону якнайдалі.
3
Якщо у вашому фотоапараті є можливість регулювати положення діафрагми, встановіть режим пріоритету і зменшите її значення до 3,5 або 2,8. Значення діафрагми повинно бути вказано в кутку кадра або поруч з зображенням у видошукачі.
4
У багатьох фотоапаратах є режим «Макрозйомка» або «Портрет», використовуйте їх для виставлення мінімальної глибини різкості. При цьому фотоапарат сам відрегулює значення діафрагми і фокусної відстані об'єктива, вам потрібно буде лише підійти до об'єкту досить близько.
5
Якщо ви хочете, навпаки, добитися максимальної глибини різкості, щоб всі об'єкти на фотографії, навіть віддалені, були видні однаково чітко, встановіть режим пріоритету діафрагми і збільшіть її значення до максимального. Крім того, вам може допомогти в цьому режим «Пейзаж», передбачений на багатьох апаратах.
6
Постарайтеся встати так, щоб всі об'єкти перебували від вас достатньо далеко, не ближче 10 метрів. Перевірте отриману глибину різкості у видошукачі, якщо у вас дзеркальна фотокамера, ви зможете приблизно оцінити зміну різкості при зміні відстані і значень діафрагми.
7
Якщо на вашій фотокамері є хороший зум, використовуйте його для зміни глибини різкості. Для того щоб отримати малу глибину, відійдіть подалі і наближайте об'єкт за допомогою зуму, збільшуючи тим самим фокусна відстань. Якщо ж вам потрібно домогтися максимальної глибини різкості, переведіть об'єктив в «ширококутне» положення і підійдіть до об'єкта ближче.