Як вимовляти букву л. не вимовляє букву л що робити.

Любов і ласка, листопад і метелиця. Що ріднить ці зачаровують російські слова? Їх об'єднує буква "л" - основа граціозності рідної мови. Не у всіх виходить правильно вимовляти букву "л". Але немає приводу для печалі, це справа легко поправити.
Інструкція
1
Притисніть кінчик язика до верхніх різцям. Мова має відчутно упертися в зуби. З зусиллям відштовхніться мовою від зубів, вимовляючи при цьому "лак", "калюжа", "лебідь", "люстра", "ложка", "лижі". Зверніть увагу, що в залежності від голосного звуку після "л", становище мови злегка змінюється. При вимові слова "люстра" мову впирається вже не в зуби, а у верхнє небо. А під час вимови слова "лижі" - в самий краєчок верхніх різців. Але принцип вимови звуку "л" однаковий - мова із зусиллям відштовхується від перешкоди.
2
Якщо у вас відразу не виходить сказати чітке "л", значить потрібно змусити працювати вашу мову. Для цього виконуйте наступну вправу: - при проголошенні звуку "л" в вищеперелічених словах затискайте мову кінчиками верхніх і нижніх різців, наче прікусивая його. Таким чином ви зафіксуєте мову і привчите його до правильного положення.
3
Повторюйте повільно і виразно наступні скоромовки: - "Карл у Клари вкрав корали, а Клара у Карла вкрала кларнет"; - "Тридцять три кораблі лавірували-лавірували, лавірували-лавірували, лавірували-лавірували, та не вилавірували"; - "Смугасті матраци полоскала дочка Власа, полоскала-полоскала, смугастої річка стала".
4
Візьміть шматочок тексту з будь-якого класичного твору. Читайте з виразом, звертаючи увагу на правильну вимову звуку "л". Нехай спочатку це буде злегка перебільшено, але з часом мову добре запам'ятає своє місце, і ви будете говорити правильно.
Корисна порада
Всі вправи краще виконувати перед дзеркалом. Так ви зможете візуально себе контролювати.